Rondo w Borowiczkach oficjalnie otwarte

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kilka miesięcy trwała przebudowa ronda przy zbiegu ulic Harcerskiej, Pocztowej i Korczaka na Borowiczkach.  Dziś nowe skrzyżowanie oficjalnie otworzył prezydent Andrzej Nowakowski. 

Fot. Michał Wiśniewski

Fot. Michał Wiśniewski

To już kolejne rondo, jakie pojawiło się na mapie drogowej Płocka. Remont poprowadzono w taki sposób, że droga była cały czas otwarta. – Skrzyżowanie było niebezpieczne, a tym, którzy tu nie mieszkają, sprawiało wiele kłopotów. Jak widać, pomimo kontrowersji, duże autobusy przegubowe mogą się tutaj spokojnie poruszać – mówił prezydent.

Jak podkreślił włodarz miasta, priorytetem jest bezpieczeństwo – w odległości zaledwie kilkuset metrów znajduje się szkoła podstawowa. W ramach prac wyremontowano także ok. 850 metrów ulicy Harcerskiej i Borowickiej. Powstały też ścieżki rowerowe, wymieniono oświetlenie. Całkowity koszt inwestycji to ok. 3,5 mln złotych.

Prezydent zapowiedział też remont dalszych odcinków ul. Borowickiej – od ronda do ul. Liściastej. Miasto wybuduje tam także kanalizację deszczową. – Chodzi o to, żeby Borowiczki po deszczach nie tonęły w błocie – dodał Andrzej Nowakowski.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji