Ratusz rozszerza przebudowę alei Roguckiego

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Prezydent Płocka w poniedziałek rano przedstawił stan prac nad przebudową alei Roguckiego oraz oprowadził dziennikarzy po placu budowy. Okazało się, że inwestycję rozszerzono o kolejne tereny, przylegające do alei. Nikt nie wie jednak, ile zagospodarowanie dodatkowego terenu będzie kosztować.

9 kwietnia odbyła się konferencja prasowa połączona ze zwiedzaniem placu budowy, na którym powstaje nowa aleja Roguckiego. Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski opowiedział o tym, jakie prace wykonano przy przebudowie oraz co jeszcze jest do zrobienia. Jak tłumaczył, zaawansowanie prac wynosi obecnie 70%, na zakończenie czeka między innymi: budowa toalety, która zimą ma spełniać funkcję górki saneczkowej, fontanna i chodniki.

fot. Wiktor Pleczyński

Prezydent poinformował również, że ratusz poszerzył obszar budowy o trzy dodatkowe działki, przylegające do alei. Pierwsza działka znajduje się przy ul. Tysiąclecia, druga obok Szkoły Podstawowej nr 3, a trzecia przy ul. Narodowych Sił Zbrojnych i Batalionów Chłopskich. Koszty tego rozszerzenia obszaru przebudowy o ponad 3 tysiące metrów kwadratowych dopiero są szacowane przez wykonawcę.

Zgodnie z planem, budowa ma być zakończona 30 maja, a sama toaleta – 5 czerwca. Przy okazji zapytaliśmy prezydenta o wzrastający koszt budowy alei. Przypomnijmy, że wartość pierwotna, zgodnie z przetargiem, wyniosła netto 10.235.487,80 zł, czyli ok. 12,6 mln zł brutto. Jednak w trakcie realizacji wprowadzono zmiany, które zwiększyły wartość przedmiotu zamówienia:

  • 26 września 2017 – zmniejszono o kwotę 47.464,29 zł brutto
  • 17 października 2017 – zwiększono o kwotę 58.119,17 zł brutto
  • 23 października 2017 – zwiększono o kwotę 55.350,00 zł brutto
  • 5 stycznia 2018 – zwiększono o kwotę 3.285,13 zł brutto
  • 14 marca 2018 – zwiększono o kwotę 39.588,78 zł brutto.

Łącznie daje to kwotę brutto blisko 109 tys. zł. Na nasze pytanie prezydent Andrzej Nowakowski stwierdził, że:

– Cena inwestycji była taka sama od samego początku. Był przetarg i w tym momencie właściwie nic się nie zmienia. Jeśli powiększymy nieco zakres, to być może będzie nieco wyższa cena, natomiast przypominam, od samego początku była to kwestia 13 milionów złotych, z czego 7 milionów jest to dofinansowanie unijne – powiedział prezydent Płocka.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji