REKLAMA

Ratusz na niebiesko

REKLAMA

W wielu miastach na całym świecie organizowane są akcje „na niebiesko dla autyzmu”. Także Płock 2 kwietnia zwróci uwagę na problemy osób z tym zaburzeniem. Po raz pierwszy w naszym mieście odbędą się obchody Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie.

W środę, 2 kwietnia, po raz siódmy świat z inicjatywy ONZ obchodzić będzie Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. Autyzm, obok raka, cukrzycy i AIDS to jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata. Eksperci zwracają uwagę, że autyzm to niepełnosprawność, z którą ludzie borykają się przez całe życie i stanowi wyzwanie dla długoterminowej opieki zdrowotnej, edukacji, programów szkoleniowych i interwencyjnych.

2 kwietnia w NovymKinie Przedwiośnie o godz. 17.30 odbędzie się projekcja filmu „RAIN MAN”, pokazującego historię chorego na autyzm Raymonda Babbitta. Film opowiada o mozolnym budowaniu mostu braterskiej więzi nad przepaścią upośledzenia  i po raz pierwszy na masową skalę zwrócił uwagę opinii publicznej całego świata na problem autyzmu. Dzięki zaangażowaniu płockiego Rynexu  i NovegoKina „Przedwiośnie”, pokaz filmu będzie bezpłatny. Wszystkich zainteresowanych problemem autyzmu i chcących pokazać swoją solidarność z osobami dotkniętymi tą chorobą organizator zachęca, by ubrali się na niebiesko, bądź dołączyli jakiś niebieski element do swojego stroju i przyszli do kina.To nie jedyne inicjatywy w ramach płockich obchodów Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu. Również płocki ratusz zmieni swoją iluminację na kolor niebieski. Tego typu akcje są w Polsce organizowane od 2011 roku pod hasłem „Na niebiesko dla autyzmu”. Na świecie podświetlane były m.in. Empire State Building w Nowym Jorku, Opera w Sydney, Pomnik Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro, Pałac Kultury i Nauki, Most Śląsko-Dąbrowski oraz Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie czy Spodek w Katowicach. Po raz pierwszy Płock dołączy do grona miast, które otwierają się na autyzm.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 0

  1. Donek says:

    Niech się zajmą nowotworami i kominami. To jest problem a nie autyzm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU