Ratusz na niebiesko

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W wielu miastach na całym świecie organizowane są akcje „na niebiesko dla autyzmu”. Także Płock 2 kwietnia zwróci uwagę na problemy osób z tym zaburzeniem. Po raz pierwszy w naszym mieście odbędą się obchody Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie.

W środę, 2 kwietnia, po raz siódmy świat z inicjatywy ONZ obchodzić będzie Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. Autyzm, obok raka, cukrzycy i AIDS to jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata. Eksperci zwracają uwagę, że autyzm to niepełnosprawność, z którą ludzie borykają się przez całe życie i stanowi wyzwanie dla długoterminowej opieki zdrowotnej, edukacji, programów szkoleniowych i interwencyjnych.

2 kwietnia w NovymKinie Przedwiośnie o godz. 17.30 odbędzie się projekcja filmu „RAIN MAN”, pokazującego historię chorego na autyzm Raymonda Babbitta. Film opowiada o mozolnym budowaniu mostu braterskiej więzi nad przepaścią upośledzenia  i po raz pierwszy na masową skalę zwrócił uwagę opinii publicznej całego świata na problem autyzmu. Dzięki zaangażowaniu płockiego Rynexu  i NovegoKina „Przedwiośnie”, pokaz filmu będzie bezpłatny. Wszystkich zainteresowanych problemem autyzmu i chcących pokazać swoją solidarność z osobami dotkniętymi tą chorobą organizator zachęca, by ubrali się na niebiesko, bądź dołączyli jakiś niebieski element do swojego stroju i przyszli do kina.

To nie jedyne inicjatywy w ramach płockich obchodów Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu. Również płocki ratusz zmieni swoją iluminację na kolor niebieski. Tego typu akcje są w Polsce organizowane od 2011 roku pod hasłem “Na niebiesko dla autyzmu”. Na świecie podświetlane były m.in. Empire State Building w Nowym Jorku, Opera w Sydney, Pomnik Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro, Pałac Kultury i Nauki, Most Śląsko-Dąbrowski oraz Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie czy Spodek w Katowicach. Po raz pierwszy Płock dołączy do grona miast, które otwierają się na autyzm.

Podziel się:

Brak komentarzy

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji