REKLAMA

Ratownicy wodni z całej Polski gościli w Płocku

REKLAMA

W miniony weekend – 12 i 13 grudnia – na Pływalni Miejskiej „Podolanka”, po raz pierwszy w Płocku, odbyły się VII Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym. Udział w tych zawodach wzięło 183 zawodników z 16 klubów z całego kraju, którzy łącznie startowali w 16 konkurencjach.

Wśród turniejowych zmagań, podzielonych na kategorię mężczyzn oraz kobiet, znalazły się takie konkurencje jak: ratowanie manekina, ratowanie manekina w płetwach, holowanie manekina, ratownik, rzut liną, ratowanie kombinowane, super ratownik oraz ratowanie z pasem ratowniczym.

W tej najbardziej prestiżowej imprezie tego typu, drużynowo najlepsze okazało się Śląskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, które zwyciężyło w klasyfikacji generalnej z 1157 punktami. Przy okazji Śląskie WOPR okazało się bezkonkurencyjne także w kategorii kobiet, w której zdobyło 627 punktów. Drugie miejsce w zawodach zajęło Dolnośląskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (975 punktów), a na najniższym stopniu podium uplasowali się zawodnicy z Centrum Kształcenia Sportowego Szczecin (933 punkty). Dodatkowo, szczecinianie zwyciężyli w kategorii mężczyzn, w której uzbierali 633 punkty.

Na mistrzostwach nie zabrakło również przedstawicieli naszego miasta. Klub Pływania i Ratownictwa Sportowego Pływak Płock, ostatecznie z 473 punktami zajął w zawodach 5. miejsce, natomiast Płockie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe weekendową rywalizację, ze 104 punktami, skończyło na 12. pozycji.

Pełną klasyfikację generalną Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym znajdziecie TUTAJ.

Tegoroczne mistrzostwa honorowym patronatem objął Minister Sportu i Turystyki – Witold Bańka oraz Prezydent Miasta Płocka – Andrzej Nowakowski. Tytularnym sponsorem VII Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym była Grupa Energa S.A. Współorganizatorami był Urząd Miasta Płocka, PKN Orlen S.A., MZOS Płock oraz Ponzio Polska Sp. z o. o. Sieć Wi-Fi oraz transmisję z zawodów, którą za pośrednictwem Internetu można było śledzić „na żywo”, umożliwiła firma Petrotel Sp. z o. o. Nagrody dla zawodników ufundował płocki Decathlon, Mbank, Hotel Herman oraz firma Błękitna Fala. – Równie gorące podziękowania należą się firmom Piotr i Paweł oraz Carrefour, które zapewniły pakiety startowe dla zawodników, natomiast firmy Halo Studio oraz Cameleon zapewniły druk wszelkich materiałów niezbędnych dla właściwego oraz sprawnego przeprowadzenia zawodów – mówi Katarzyna Pydyn z płockiego WOPR.

PetroNews był patronem medialnym wydarzenia.

ORLEN.logo pngmistrzostwa_wsparcie_minimistrzostwa_wsparcie_ENERGA

 

 

 

 

 

 

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU