REKLAMA

PSS Zgoda: Przez płatne parkowanie nastąpiła głęboka nierentowność sklepu

REKLAMA

Z prośbą o interwencję w sprawie zamkniętego sklepu PSS Zgoda przy ul. Kazimierza Wielkiego w Płocku zwróciła się do nas, w imieniu okolicznych mieszkańców, czytelniczka. Jak tłumaczy spółka, przez wprowadzenie płatnego parkowania, sklep stał się nierentowny, dlatego być może nie zostanie ponownie otwarty.

– Chciałabym zainteresować redakcję PetroNews sprawą zamknięcia jedynego w rejonie sklepu spożywczego, należącego do Społem PSS Zgoda Płock – napisała do nas czytelniczka. O co chodzi?

Otóż w ostatnich dniach na sklepie, który mieści się na rogu ul. Stefana Okrzei 1 i Kazimierza Wielkiego, zawisła wiadomość, że sklep jest nieczynny do odwołania.

PowiązaneTematy

– W tej dobrze zaopatrzonej i taniej placówce był doskonały obrót. Sklep był dochodowy – twierdzi czytelniczka. – A co najważniejsze, był placówką służącą połowie mieszkańców starówki, tj. ze Starego Rynku, Piekarskiej, Kazimierza Wielkiego, Zduńskiej, Okrzei, a także mieszkańcom osiedla Abpa. Nowowiejskiego. Piszę do Was z prośbą, byście pomogli nagłośnić sprawę i żeby funkcja sklepu spożywczego była zachowana – tłumaczy.

Nasza czytelniczka dowiedziała się już w Urzędzie Miasta Płocka, że teren nie został sprzedany. W dziale handlowym PSS poinformowano ją natomiast: „Nie wiemy jeszcze co stanie się z tym sklepem, póki co tam jest remont”.

– Oczywiście nie wierzę w taką odpowiedź. Proszę, pomóżcie tym biednym i schorowanym mieszkańcom bloków, by nadal mieli gdzie kupować sobie artykuły pierwszej potrzeby. Martwię się co będzie zimą, bo najbliższe sklepy są zarówno w kierunku cmentarzy, jak i w kierunku Starego Rynku oddalone o jakieś 300-400 metrów, a to dla tych emerytów bardzo daleko. Bardzo, bardzo proszę, pomóżcie tym staruszkom i wszystkim mieszkańcom utrzymać tam sklep, który funkcjonował w tym miejscu nieprzerwanie 60 lat! Ci emeryci są już w rozpaczy – prosi o pomoc czytelniczka.

Zapytaliśmy w PSS Zgoda, na czym polega problem i czy faktycznie sklep przeznaczony jest do likwidacji.

– Społem PSS Zgoda w Płocku jest firmą prowadzącą, jak wiele innych, działalność gospodarczą i w przeciwieństwie do niektórych podmiotów, nie korzystająca z żadnych preferencji, typu ulgi podatkowe, wsparcie przez europejskie fundusze itp. – tłumaczy Prezes Społem PSS Zgoda w Płocku, Krzysztof Chojnacki. Jak dodaje, w dobie ogromnej konkurencji i chęci wyeliminowania sklepów spółki przez kapitał zagraniczny z rynku, wynik ekonomiczny jest dla nich bardzo istotny.

– Wprowadzenie płatnego parkowania spowodowało, że parking przed sklepem przestał dla klientów sklepu pełnić swoją rolę, co zaskutkowało mocnym obniżeniem liczby klientów i wartości koszyka zakupowego. Na skutek tego, nastąpiła głęboka nierentowność tego sklepu – tłumaczy prezes PSS Zgoda.

Być może jednak nie wszystko jest stracone. – Pomimo tego, rozumiejąc rolę, jaką pełnił sklep w tej okolicy, rozważamy jego ponowne otwarcie, po zmianie aranżacji i formuły jego funkcjonowania – zapewnia Krzysztof Chojnacki, Prezes Społem PSS Zgoda w Płocku.