REKLAMA

PSS Zgoda: Przez płatne parkowanie nastąpiła głęboka nierentowność sklepu

REKLAMA

Z prośbą o interwencję w sprawie zamkniętego sklepu PSS Zgoda przy ul. Kazimierza Wielkiego w Płocku zwróciła się do nas, w imieniu okolicznych mieszkańców, czytelniczka. Jak tłumaczy spółka, przez wprowadzenie płatnego parkowania, sklep stał się nierentowny, dlatego być może nie zostanie ponownie otwarty.

– Chciałabym zainteresować redakcję PetroNews sprawą zamknięcia jedynego w rejonie sklepu spożywczego, należącego do Społem PSS Zgoda Płock – napisała do nas czytelniczka. O co chodzi?

PowiązaneTematy

Otóż w ostatnich dniach na sklepie, który mieści się na rogu ul. Stefana Okrzei 1 i Kazimierza Wielkiego, zawisła wiadomość, że sklep jest nieczynny do odwołania.

– W tej dobrze zaopatrzonej i taniej placówce był doskonały obrót. Sklep był dochodowy – twierdzi czytelniczka. – A co najważniejsze, był placówką służącą połowie mieszkańców starówki, tj. ze Starego Rynku, Piekarskiej, Kazimierza Wielkiego, Zduńskiej, Okrzei, a także mieszkańcom osiedla Abpa. Nowowiejskiego. Piszę do Was z prośbą, byście pomogli nagłośnić sprawę i żeby funkcja sklepu spożywczego była zachowana – tłumaczy.

Nasza czytelniczka dowiedziała się już w Urzędzie Miasta Płocka, że teren nie został sprzedany. W dziale handlowym PSS poinformowano ją natomiast: „Nie wiemy jeszcze co stanie się z tym sklepem, póki co tam jest remont”.

– Oczywiście nie wierzę w taką odpowiedź. Proszę, pomóżcie tym biednym i schorowanym mieszkańcom bloków, by nadal mieli gdzie kupować sobie artykuły pierwszej potrzeby. Martwię się co będzie zimą, bo najbliższe sklepy są zarówno w kierunku cmentarzy, jak i w kierunku Starego Rynku oddalone o jakieś 300-400 metrów, a to dla tych emerytów bardzo daleko. Bardzo, bardzo proszę, pomóżcie tym staruszkom i wszystkim mieszkańcom utrzymać tam sklep, który funkcjonował w tym miejscu nieprzerwanie 60 lat! Ci emeryci są już w rozpaczy – prosi o pomoc czytelniczka.Zapytaliśmy w PSS Zgoda, na czym polega problem i czy faktycznie sklep przeznaczony jest do likwidacji.

– Społem PSS Zgoda w Płocku jest firmą prowadzącą, jak wiele innych, działalność gospodarczą i w przeciwieństwie do niektórych podmiotów, nie korzystająca z żadnych preferencji, typu ulgi podatkowe, wsparcie przez europejskie fundusze itp. – tłumaczy Prezes Społem PSS Zgoda w Płocku, Krzysztof Chojnacki. Jak dodaje, w dobie ogromnej konkurencji i chęci wyeliminowania sklepów spółki przez kapitał zagraniczny z rynku, wynik ekonomiczny jest dla nich bardzo istotny.

– Wprowadzenie płatnego parkowania spowodowało, że parking przed sklepem przestał dla klientów sklepu pełnić swoją rolę, co zaskutkowało mocnym obniżeniem liczby klientów i wartości koszyka zakupowego. Na skutek tego, nastąpiła głęboka nierentowność tego sklepu – tłumaczy prezes PSS Zgoda.

Być może jednak nie wszystko jest stracone. – Pomimo tego, rozumiejąc rolę, jaką pełnił sklep w tej okolicy, rozważamy jego ponowne otwarcie, po zmianie aranżacji i formuły jego funkcjonowania – zapewnia Krzysztof Chojnacki, Prezes Społem PSS Zgoda w Płocku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 23

 1. YY says:

  Co za DEBIL z tego XX

 2. klient says:

  Żabka i mały prywatny sklepik będzie się cieszył :)

 3. Nika says:

  PSS_y czas zamknac powstanie Lewiatan

 4. Mieszkaniec says:

  A na wspolnej zagral babcie Rysiek z Klanu, tragedia, swiat stanął, ohh trzeba to nagłośnić w tvn turbo..

 5. xx says:

  Smutne. Widzę , że Witryna zaczyna przegrywać swój wysoki standard. Czytamy nadal okropności o Premierze Polski .Tu wyzywki jak w rodzimej ich PP.
  Zmywam się absztyfikant górą.

  Żal sklepu . Niedaleko mieszkała moja siostra i mam sentyment do tego sklepu i PSS.
  Żydzi z 3 Miasta założą niedługo liczniki powietrza do oddychania….

 6. Misia says:

  Młodzi tez to odczują zamknięcie tego sklepu choćby niedługo na audioriver

 7. ToJa says:

  A mi sie wydaje ze tam jest problem bo w okolicy nie kojarze sklepu no spozywczego , a zabka to sklep na zakupy na mecz czy na wypad na miasto pyknac piwo i chipsy , bo zakupow tam nie widze np na sniadanie .

 8. A says:

  Po drugiej stronie budynku jest żabka. A parking przed sklepem nie jest sklepu tylko ogólnodostępny. W sklepie zazwyczaj było sporo ludzi więc obrót pewnie był.

  • b says:

   A w Żabce czipsy i bro na Mistrzostwa…chyba nie rozumie Pan/Pani różnicy między tymi sklepami, a skoro tak to naprawdę nie mamy o czym rozmawiać.

 9. Ja says:

  Czytelniczka zbulwersowana że będzie musiała przejść się 300 metrów do sklepu… Prawdziwe ludzkie dramaty.

  • Anna says:

   To ja – ta czytelniczka, ja mogę przejść i 1300m, powiedz, durniu to 80 rodzinom emerytów i rencistów, w mróz – 10 jak im zabraknie masła albo chleba…Ty pewnie po zakupy wysyłasz mamę albo co lepsze małżonkę, nie wierzę ze nie jesteś mężczyzną. Dwa razy zabrakłoby ci śmietany do świątecznego obiadu i sam byś z Petycją stał na rogu Zduńskiej i szykował się na PSSy…Zero wyobraźni i zero kultury osobistej. Współczuję kobitom w Twoim domu.

   • Ja says:

    Hahaha odpaliła się głupiomądra pani Ania xD na podstawie czego stwierdzasz że wykorzystuje swoje kobitki i na podstawie czego stwierdzasz to ze nie jestem mężczyzną? :) „Zero wyobraźni i zero kultury osobistej.” Powiedz mi co takiego jest w mojej wypowiedzi że stwierdzasz u mnie zero kultury osobistej? To ty nazwałaś mnie durniem i to twoja wypowiedź pokazuje brak kultury i wyobrazni u Ciebie.

    Dalsza rozmowa z idiotką chyba nie ma większego sensu.

   • Ja says:

    ciebie *

   • gosc says:

    Po drugiej stronie jest inny sklep-wiec dramatu nie ma.

   • 1919 says:

    Jakaś gimbaza się dorwała do kompa

  • Anonim says:

   Tragedia :(

  • Zibi says:

   Tam jest duzo wiecej niz 300, jak jest stara, schorowana to moze byc to duzym problemem dla takiej pani

   • Ol says:

    Ale jeśli jest stara i schorowana to bezpłatny parking jej nie pomoże a jak rozumiem tu prezes PSS widzi problem
    Nie znam tego sklepu ale na podstawie wizyt w innych placowkach PSS proponuję prezesinie przejść po innych marketach i raczej poszukac rozwiazan aby wasza sieć wyszła wreszcie z głębokiego PRL-u

  • tekla56 says:

   dla starszych i schorowanych ludzi to nie dramat to tragedia ale młodzi, zdrowi tego nie rozumieją. Oni też będą kiedyś starzy

   • Obserwator says:

    Niekoniecznie będą starzy. Nie każdy dożywa starości.

  • Mieszkanka says:

   no trochę więcej niż 300, a dla wielu starszych osób to już prawdziwa wyprawa, A w sklepie od rana do wieczora byli kupujący. Sklep bardzo dobrze zaopatrzony. A w samym Audioriver robił utarg za cały rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU