REKLAMA

Ponad miliard złotych wrócił do mazowszan

REKLAMA

Krajowa Administracja Skarbowa na Mazowszu przekazała podatnikom ponad miliard złotych ze zwrotów podatków. Urzędy Skarbowe już przyjmują interesantów, jednak warto skorzystać z możliwości załatwienia spraw online.

Mazowiecka KAS zwróciła podatnikom już ponad 1 miliard złotych. Jak zapewnia KAS, urzędnicy dbają, aby zwroty podatku następowały w jak najkrótszym czasie.

– Pomimo licznych obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną i ograniczeniem obsługi bezpośredniej klientów przez pracowników urzędów skarbowych, zwroty nadpłaconych podatków są płynnie realizowane. Wykonujemy swoje obowiązki w niestandardowy sposób, wykorzystując głównie narzędzia internetowe – informuje KAS.

Kwota zrealizowanych zwrotów jest podobna do tej, którą otrzymali podatnicy w analogicznym okresie ubiegłego roku. Świadczy to o tym, że pomimo ograniczeń obsługi bezpośredniej, udaje się realizować zadania na właściwym poziomie.W tym roku wyjątkowo został wydłużony termin na złożenie rocznej deklaracji, ale i tak bardzo duża część podatników już dokonała rozliczenia swoich dochodów. KAS na bieżąco dokonuje także rozliczeń deklaracji związanych z podatkiem od towarów i usług (VAT). Według stanu na dzień 4 maja łączna kwota zwrotów VAT wyniosła ponad 13 miliardów złotych.

Od 8 maja 2020 r. została przywrócona częściowa obsługa bezpośrednia.

Jednak urzędy skarbowe zachęcają interesantów do załatwiania spraw przez Internet i do zdalnego kontaktu z jednostkami KAS. Szczegółowe informacje o elektronicznych usługach dla podatników można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych urzędów skarbowych oraz na Portalu Podatkowym.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU