REKLAMA

Polscy szczypiorniści już trenują w Płocku

REKLAMA

Od poniedziałku, 14 grudnia, reprezentacja Polski w piłce ręcznej przebywa w Płocku, gdzie w jednym z etapów przygotowań do styczniowych Mistrzostw Europy, przygotowuje się w Orlen Arenie.

[button link=”http://petronews.pl/zgrupowanie-reprezentacji-polski-przed-mistrzostwami-europy-w-plocku/” target=”new” color=”default”]Zgrupowanie reprezentacji Polski przed Mistrzostwami Europy w Płocku[/button]

PowiązaneTematy

W zajęciach, które od początku tygodnia odbywają się w naszym mieście uczestniczy 19 z 22 powołanych zawodników. W tej szerokiej kadrze znajdują się czterej przedstawiciele Orlen Wisły Płock: Michał Daszek, Bartosz Konitz, Marcin Wichary i Adam Wiśniewski, którzy mają realną szansę znaleźć się w ostatecznej 16-osobowej kadrze na turniej.

Na płockim zgrupowaniu brakuje z kolei trzech reprezentantów występujących na co dzień poza granicami naszego kraju. Są nimi: Piotr Grabarczyk, Maciej Gębala (od czerwca 2016 będzie zawodnikiem Orlen Wisły Płock – przyp. red.) oraz Kamil Syprzak.

Kadrowicze w Płocku zostaną do środy, 23 grudnia. Później otrzymają od Michaela Bieglera trzy dni wolnego, po których w dniach 28-29 grudnia wezmą udział w Międzynarodowym Turnieju Piłkarzy Ręcznych Christmas Cup we Wrocławiu.

Następnie polscy szczypiorniści wezmą udział w trzydniowej konsultacji szkoleniowej w Krakowie, z której udadzą się na międzynarodowy turniej do Hiszpanii. Po hiszpańskich zmaganiach biało-czerwoni wrócą do Krakowa, gdzie zostaną aż do rozpoczęcia imprezy.

XII Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn odbędą się w dniach 15-31 stycznia 2016 roku. Reprezentacja Polski w fazie wstępnej turnieju zmierzy się z Francją, Macedonią oraz Serbią.