Poduszki berlińskie i ograniczenia prędkości w centrum miasta

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nowo zamontowane poduszki berlińskie i kocie oczka mają ułatwić przejazd przez skrzyżowania w centrum miasta i zwiększyć bezpieczeństwo kierujących.

Miejski Zarząd Dróg zamontował progi wyspowe i punktowe odblaskowe znaczki w rejonie ulic Sienkiewicza, Kolegialnej, Gradowskiego, Misjonarskiej. Już obowiązuje nowa stała organizacja ruchu, wprowadzająca ograniczenie prędkości do 30 km/h.

– Przypominamy, że już w sierpniu zostało wykonane nowe oznakowanie i doświetlenie przejść dla pieszych w tej części miasta – tłumaczy Konrad Kozłowski z zespołu współpracy z mediami Urzędu Miasta Płocka. – Płock od czterech lat konsekwentnie realizuje program „Jasno i bezpiecznie”, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego – kontynuuje. – W ramach tych działań m.in. są doświetlane przejścia dla pieszych oraz montowane urządzenia zwiększające bezpieczeństwo, głównie pieszych – azyle bezpieczeństwa, barierki, nowe oznakowanie poziome i pionowe, a w 2016 roku zamontowano „poduszki berlińskie” – kończy.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Poduszka berlińska po raz pierwszy zastosowana została w Berlinie, gdzie na około 70% ulic obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ogranicza prędkość samochodów osobowych, nie zakłócając ruchu pozostałym uczestnikom drogi – rowerzyści mogą przejechać z jej prawej strony, a autobusy nad nią, nie najeżdżając żadnym z kół. Samochody osobowe natomiast muszą na nią wjechać kołami, przynajmniej z jednej strony pojazdu, znacznie ograniczając prędkość, a tym samym zwiększając bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji