REKLAMA

Podszywali się pod Orlen. Obiecywali duże zyski

REKLAMA

Oszuści założyli stronę z fałszywymi inwestycjami, która podszywa się pod markę ORLEN. Obecnie operatorzy blokują stronę jako potencjalnie niebezpieczną.

O oszustwie poinformował zespół cyberbezpieczeństwa w Komisji Nadzoru Finansowego (CSIRT KNF), który zamieścił na Twitterze ostrzeżenie.

PowiązaneTematy

– Ostrzegamy przed stroną z fałszywymi inwestycjami, która podszywa się pod markę PKN ORLEN. Nie dajcie się skusić obietnicami szybkich i wysokich zarobków bez ryzyka. Nigdy nie podawajcie oszustom swoich danych na podobnych stronach! – przekazał CSIRT KNF.

Podano również nazwę wspomnianej fałszywej strony: hxxps://orlinwestpl[.]pw. Jak wyjaśnił Paweł Piekutowski z CSIRT KNF, oszuści próbowali naciągnąć użytkowników na fałszywe inwestycje w handel gazem i ropą, obiecując ogromne zyski bez ryzyka i podszywając się pod ORLEN. Przygotowano nawet fałszywy fanpage w mediach społecznościowych.

Obecnie po wpisaniu tej strony w przeglądarkę internetową, pojawia się komunikat od dostawcy internetu: „Strona na którą chcesz wejść została zidentyfikowana jako niebezpieczna. Może wyłudzać dane osobowe, dane uwierzytelniające do kont bankowych lub serwisów społecznościowych. W trosce o Twoje bezpieczeństwo, zablokowaliśmy do niej dostęp, by uniemożliwić próbę ataku lub wyłudzenia”.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU