Płockie ZOO dla Matki Ziemi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Z okazji Międzynarodowego Dnia Matki Ziemi, Płocki Ogród Zoologiczny zaprasza uczniów klas IV i V szkół podstawowych do udziału w plenerowej zabawie dydaktycznej „Podchody w ZOO”.

Zabawa będzie polegała na rozwiązywaniu zagadek, których uczestnicy będą musieli szukać na terenie całego Ogrodu. Drużyny na starcie otrzymają wskazówkę i w odpowiednich odstępach czasowych ruszą w miejsca, gdzie otrzymają  do wykonania zadania, będą również odpowiadać na pytania zadawane przez pracowników ZOO. Zmagania wygra ta grupa, która udzieli najwięcej poprawnych odpowiedzi na postawione pytania. Poza intelektualną aktywnością, wszyscy uczestnicy zobaczą zwierzęta zmiennocieplne w ramach pokazu zorganizowanego przez pracowników ogrodu. Dla zwycięskich drużyn przewidziano nagrody.

Dzień Matki Ziemi jako święto międzynarodowe zostało ustanowione przez ONZ w 2009 roku, jednak już wcześniej obchodzono je w poszczególnych krajach. W Polsce świętujemy je od 1990 roku. Z tej okazji organizowane są różne imprezy, które mają propagować zachowania sprzyjające ochronie środowiska. Wszystko po to, by ludzie nauczyli się żyć w harmonii z naturą i korzystać z zasobów naszej planety w sposób zrównoważony.

Liczba miejsc jest ograniczona. Szczegóły można uzyskać u organizatorów – w Dziale Dydaktycznym, tel.: 24 366 05 17.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji