REKLAMA

Płocki WOPR z najnowocześniejszym samochodem w kraju

REKLAMA

12 grudnia do posiadanego przez ratowników płockiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego sprzętu, dołączył samochód – Toyota Hillux, przystosowany specjalnie do potrzeb ratownictwa wodnego.

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

Od kilku lat płocki WOPR borykał się z problemami w zakresie logistyki swoich działań, ponieważ posiadany przez woprowców samochód często odmawiał posłuszeństwa, przez co gościł w warsztatach samochodowych, generując przy tym duże koszty napraw.

Płocki WOPR już od blisko roku czynił starania, żeby zakupić nowy samochód. W końcu, 12 grudnia zaowocowało to pozyskaniem Toyoty Hillux, która obecnie jest najnowocześniejszym samochodem spośród całej floty WOPR w Polsce.

Pozyskanie środków wystarczających na sfinansowanie zakupu samochodu było przedsięwzięciem bardzo trudnym. Część potrzebnych pieniędzy przekazały: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska, Starostwo Powiatowe oraz prywatni przedsiębiorcy. Okazało się jednak, że to wciąż za mało i brakuje jeszcze 30% niezbędnej kwoty. Wtedy z pomocą przyszedł Urząd Miasta Płocka i Prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski.– Należy podkreślić, że nieubłaganie zbliżał się termin zakończenia przedmiotowego projektu i gdyby nie pozytywna decyzja władz miasta, płocki WOPR zmuszony byłby nadal użytkować dawno już wyeksploatowany samochód – powiedziała Katarzyna Pydyn z płockiego WOPR-u.

Toyota Hillux, którą otrzymał płocki WOPR, wyposażona jest w 3-litrowy silnik diesla o mocy 170 KM i napęd na cztery koła (opcjonalnie rozłączony jako napęd na tylną oś). Takie parametry techniczne pozwolą ratownikom na działanie nawet w najtrudniejszych warunkach drogowych i pogodowych, co na pewno przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa na wodach Płocka i okolic.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU