Płocki film w finale Allegro Short Film. Zwycięzcę wybiorą internauci

REKLAMA

„Dr Jazz”, film Aleksandra Pietrzaka, dostał się do finału konkursu Allegro Short Film. Płocczanin walczy o 9 tysięcy złotych. O zwycięstwie zadecydują internauci.

Czym jest „Dr Jazz”? Ta niespełna 10-minutowa etiuda płocczanina opowiada historię młodzieńca, szukającego dziewczyny, która pomoże mu wkroczyć w dorosły świat – a to wszystko przy gorącym dopingu dziadka. Obok „Dr Jazz-a”, w finale znalazły się filmy „Merry Christmas”, „Franek” oraz „Koszmar Liternictwa”. O zwycięstwie zadecydują internauci. Aby pomóc Alkowi w zdobyciu nagrody, a więc dziewięciu tysięcy złotych, należy wejść na stronę www.bierzcieikreccie.com i oddać swój głos. Mamy czas do wtorku (głosowanie kończy się 16 kwietnia o 23.59). Wyniki zostaną ogłoszone podczas festiwalu Off Plus Kamera, który odbędzie się 17 kwietnia w Krakowie.

PowiązaneTematy

Alek Pietrzak to 21-letni artysta, który – pomimo młodego wieku – posiada pokaźne portfolio. Płocczanin jest studentem reżyserii w Szkole Filmowej w Warszawie. Pietrzak zajmuje się też fotografią, jest autorem filmu dokumentalnego o Janie Skotnickim i swojej babci pt. „Jak najbardziej”, a jego obrazy pokazywane były między innymi w klubie filmowym Kawa i Papierosy Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. To także były członek Klubu Literackiego „Marabuta”. Alek ma na swoim koncie również występy na scenie – w spektaklach Stowarzyszenia Teatr Per Se.