REKLAMA

Niezwykłe urodziny – solenizantów było… ponad 500

REKLAMA

10 lat w Płocku istnieje Stowarzyszenie Teatr Per Se, dzięki któremu możemy oglądać wyjątkowe i niszowe spektakle teatralne. Taka okazja wymagała specjalnej oprawy – urodziny teatru odbyły się w ostatni dzień czerwca w płockim amfiteatrze.

PowiązaneTematy

SUMA to cykl spotkań poświęconych muzyce elektronicznej, realizowanych w Płockim Amfiteatrze przez Stowarzyszenie Teatr Per Se we współpracy z POKiS oraz zaangażowaniu i współorganizowaniu koncertów przez osoby i grupy: delaplaya, Kombinat, In Out, Technomania Crew. Tym razem spotkanie odbyło się po oficjalnej części urodzinowej Teatru Per Se. Mogliśmy obejrzeć specjalnie przygotowane na tę okazję etiudy kabaretowe czy Koncert Muzyki Elektronicznej. Na deskach amfiteatru wystąpili m.in.: Dotkime live, akaOne i delaplaya, a wydarzenie uświetnił pokaz laserów.

Nie zabrakło oczywiście oficjalnych podziękowań instytucjom i firmom wspierającym Teatr Per Se, a także uhonorowania zasłużonych członków i osób wspierających działania Stowarzyszenia. Warto zaznaczyć, że przez dziesięć lat istnienia, w stowarzyszeniu działało ponad 500 osób.

Stowarzyszenie Teatr Per Se powstało dokładnie 19 stycznia 2007 roku. Jak wspomina Mariusz Pogonowski, inicjator i założyciel stowarzyszenia, już dwa miesiące później udało się zdobyć pierwsze dofinansowanie od Urzędu Miasta Płocka na organizację warsztatów teatralnych „Teatr i Ja”, które skupiły ponad pięćdziesięcioosobową grupę młodzieży.– Zrealizowaliśmy wtedy trzy spektakle, których premiery odbyły się w, nieistniejącym już, kinie „Diana” – wspomina Mariusz Pogonowski. – Był to niesamowity czas, wypełniony pozytywną energią i wspaniałą integracją. Dał początek dziesięcioletniej pracy teatralnej, która przyniosła wymierne efekty: to w Per Se rozbudziliśmy miłość do teatru wielu przyszłych aktorów zawodowych, reżyserów, instruktorów i małżeństw – dodaje.

Nie da się ukryć, że to właśnie Mariusz Pogonowski, płocki aktor Teatru Dramatycznego, jest twarzą Teatru Per Se. – Jako członek – założyciel Stowarzyszenia jestem wzruszony, patrząc na jego dorobek: niezliczone godziny warsztatów teatralnych i zrealizowanych spektakli, happeningów, akcji. Dziesięć lat to dobry pretekst do podziękowań za naszą współpracę. Wraz z członkami Stowarzyszenia pragnę okazać Państwu wdzięczność i szacunek za wkład, który włożyliście w naszą działalność oraz w propagowanie kultury, a zwłaszcza kultury teatralnej w naszym mieście – pisze Mariusz Pogonowski na stronie wydarzenia.

Gratulujemy i w imieniu całej redakcji PetroNews życzymy jeszcze wielu lat twórczej działalności.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU