Zwłoki w teatrze

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Już niebawem ujrzymy i usłyszymy Zwłoki w płockim teatrze Per Se. Te niebywałe wydarzenie z pewnością przyciągnie fanów mocniejszej muzyki. Kogo jeszcze usłyszymy?

Już 24 listopada w siedzibie Stowarzyszenia Teatr Per Se przy ul. 3-Maja 18 wystąpią pierwszy raz w Płocku dwie legendy wrocławskiej sceny punkowej: Zwłoki oraz  Stan Oskarżenia. Dodatkowo, usłyszymy płocki zespół Zwiezda.

ZWŁOKI
W 1981 roku Zwłoki zyskały status zespołu numer jeden wśród wrocławskich punkowców. Zagrały m.in. na festiwalu Nowa Fala na Odrze (klub Greka, czerwiec 1981 r.), a także Muzycznym Starcie w parku Południowym. W tym czasie zrealizowały także nagrania radiowe, które zostały wyemitowane na antenie “…Za moimi drzwiami” oraz utrzymane w punkowej stylistyce “Nie jesteś mądry, nie jesteś piękny”. Wszystkie powstały jeszcze przed wprowadzeniem stanu wojennego, ale już w okresie wybuchu pierwszej “Solidarności”. Brak w nich bezpośrednich odniesień do aktualnej sytuacji politycznej. Pisane z pozycji jednostki, nasycone biblijnymi wątkami, nawet po latach mają wyjątkową moc i wartość…

STAN OSKARŻENIA
Polska grupa punk-rockowa, pochodząca z Wrocławia. Zespół powstał w 1986 roku. Głównymi założycielami byli Lokówa (wokal) i Pajdo (gitara). W 1991 roku zespół wydał swoją pierwszą demówkę “Ciąg dalszy nastąpi”, rok później płytę 1992. W 1992 roku w Krakowie został nagrany materiał na płytę “Budują Dla Was Klatkę z Pieśni o Wolności” oraz materiał z koncertu, producentem której była wytwórnia “Fala”.
W 1993 roku, we Wrocławiu nagrano płytę “Pięść Wiary”, a w 1995 “Intensyfikacja”. W latach 1995-2001 zespół praktycznie zawiesił działalność, m.in. z powodów zmian personalnych. W 2002 roku grupa reaktywowała się i nagrała płytę w studiu “Clash I co”. W roku 2013 została nagrana i wydana własnym sumptem płyta “Boga Na Razie Nie Ma”.

ZWIEZDA
Płocki zespół Punkowy założony 1989 r. funkcjonujący do 1994. Reaktywacja nastąpiła w roku 2009. Zespół ZWIEZDA przez ten czas zagrał wiele koncertów, do tych ważniejszych możemy zaliczyć: Festiwal Rockowe Ogródki Płock, WOŚP Dundalk (Irlandia), Rock Tower Festival Płock, SummerFall Festival Płock, Punkowa Wigilia , Punk na łące Kotowy, Northenbar Dundalk, Rock nad Sanem, Festiwal LIPA LIPNO “Nagroda Spec Lipa”,,,4 Memoriał Skutera, Hey ho! Ramona oraz liczne koncerty m.in z GAGA/ Zielone żabki Cela nr 3, Leniwcem, HEY, Kryzys, Acid Drinkers ,The Analogs, MOSKWA, Mongohorn Nancy Regan, Frontside  ,,Podwórkowi Chuligani, Kto Nie Kocha Pieszczocha, ZWŁOKI, AQQ, Przeciw, Inkwizycja, Kuba Rozpruwacz, Ortodox, Londyn 70.Plebania, Karcer Grupa Podwyższonego Ryzyka, New Way.

Wejście: 20 zł, osoby do 18. roku życia 10 zł.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji