REKLAMA

Płocka Orkiestra Symfoniczna rozpoczyna jubileuszowy sezon!

REKLAMA

Już za kilka dni Płocka Orkiestra Symfoniczna zainauguruje kolejny sezon artystyczny. Tym razem specjalny, bo jubileuszowy! Mnóstwo koncertów, wyjątkowi goście, muzyczne emocje… Co znajdziemy w repertuarze?

Inauguracja 40. Jubileuszowego Sezonu Artystycznego odbędzie się 16 września, w piątek. Podczas koncertu z Płocką Orkiestrą Symfoniczną oraz dyrygentem Pawłem Przytockim, na fortepianie zagra półfinalistka Międzynarodowego Konkursu im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie – Julia Kociuban. Znana pianistka wykona wspólnie z orkiestrą jeden z koncertów fortepianowych P. Czajkowskiego „Koncert fortepianowy b-moll op. 23” o klasycznej trzyczęściowej budowie. Ale to dopiero początek!

PowiązaneTematy

Kilka dni później, dokładnie 30 września (piątek) Płocką Orkiestrę Symfoniczną odwiedzi „Niezapomniany Nat King Cole”.  Romantyczne, ciepłe ballady takie jak „When I fall in love”, „Unforgettable” zabrzmią w wykonaniu najlepszych muzyków! Poznański sekstet wokalny Affabre przypomni te niezapomniane hity. Nat King Cole urodził się w 1919 w Montgomery. Zasłynął na przełomie lat 50. i 60., jako pianista jazzowy. Jego dokonania zainspirowały wielu artystów, w tym m.in zespół Affabre, czego efekt będziemy mogli zobaczyć już pod koniec września.

Terminarz koncertów jest znany już do końca roku. Płocka Orkiestra Symfoniczna będzie gościć m.in Włodka Pawlika, Jerzego Skoczylasa oraz zespół Czerwone Gitary. O szczegółach będziemy informować bliżej samych wydarzeń.