REKLAMA

Płocka Mediateka już otwarta. Jak wygląda? [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W środę nastąpiło długo oczekiwane otwarcie płockiej mediateki. Oddział Książnicy Płockiej przyjął nazwę „eMka”. Poza zbiorami audiowizualnymi, w budynku jest też pokaźna biblioteka komiksów i stanowiska komputerowe.

8 lipca eMka, czyli płocka mediateka, została otwarta dla użytkowników. Książnica Płocka zaprasza do korzystania ze zbiorów audiowizualnych oraz biblioteki komiksów. Zbiory audiowizualne obejmują płyty analogowe, muzykę, filmy DVD i audiobooki.

W mediatece znajduje się również sala widowiskowa, w której odbywać się będą wydarzenia organizowane przez Książnicę Płocką. Sala dodatkowo może zostać podzielona ścianą, co pozwala organizować dwa różne wydarzenia w tym samym czasie. W sali znajduje się 120 miejsc stałych, ilość krzeseł może być rozszerzona do 180.

Jak będzie wyglądała płocka mediateka? [PROJEKTY]– Wszystkie zbiory, które tutaj będą, będą dostępne bezpłatnie. Zatem znosimy abonament, który był jeszcze po tamtej stronie ulicy na filmy DVD, one już będą udostępniane wszystkim bezpłatnie. Będzie także wolny dostęp do wszystkich zbiorów, ponieważ są naklejone kody i jest bramka, która będzie piszczała, kiedy ktoś zapomni, że wziął zbiory i ich nie przekazał bibliotekarzowi – mówiła dyrektor Książnicy Płockiej Joanna Banasiak.

Przypomnijmy, pierwotnie mediateka miała znajdować się przy ul. Miodowej. Urząd Miasta Płocka przekazał Książnicy Płockiej na ten cel teren i 200 tysięcy złotych na konkurs, jednak już po finale, z braku środków na realizację, zmieniono plany i projekt anulowano.

Płocka mediateka powstanie w odnowionej kamienicy [ZDJĘCIA]

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

 1. Darconi Catani. says:

  I bardzo dobrze, że z pierwotnej lokalizacji zrezygnowano. Ta aktualna, bliżej Ciebie, gwarantuje, że najlepiej przypilnowaną będzie inwestycją Miasta w najnowsze technologie i sposoby przekazu i komunikacji z potencjalnym czytelnikiem-użytkownikiem,
  zasobów Mediateki.
  Serdecznie gratuluję.
  D. Adamkiewicz.

 2. pytajnik says:

  Czy najnowsze wydanie Gazjety Wybiórczej też jest codziennie nowe?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU