REKLAMA

Płocka firma podziękowała strażakom

REKLAMA

Fundacja ORLEN Dar Serca w tym roku również organizowała „Program pomocy jednostkom straży pożarnych”. Wpłynęło aż 2200 wniosków.

Dotychczas na wsparcie strażaków płocki koncern przekazał już ponad 12 milionów złotych. W tym roku podsumowanie dotychczasowych działań i prowadzonej akcji naboru wniosków odbyło się w Rypinie, gdzie funkcjonuje jedna z najstarszych w Polsce jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. W wydarzeniu wzięli udział Premier Mateusz Morawiecki, ministrowie Joachim Brudziński i Jan Krzysztof Ardanowski oraz komendant Państwowej Straży Pożarnej Generał Leszek Suski.

PowiązaneTematy

Ochotnicza Straż Pożarna w Rypinie ma jedną z najdłuższych tradycji spośród wszystkich jednostek w Polsce (działa już od 138 lat), stąd wybór tej miejscowości na organizację wydarzenia podsumowującego aktywności PKN ORLEN w zakresie wsparcia straży pożarnej.

Podczas wydarzenia, PKN ORLEN wraz z Fundacją ORLEN Dar Serca wyróżnił jednostki z ponad 100-letnią tradycją. Wręczono symboliczne czeki na kwotę 20 tys. zł czterem jednostkom: z Rypina (138 lat), OSP Trąbin (109 lat), OSP Sadłowo (109 lat) oraz OSP Skrwilno (102 lata). Wyróżniono także strażaków OSP z powiatu rypińskiego z najdłuższym stażem. Wydarzenie w Rypinie było też okazją do wręczenia nagród dla laureatek wojewódzkiego turnieju wiedzy o straży pożarnej.

– Wasze akcje to są bohaterskie działania – powiedział w trakcie uroczystości Premier Mateusz Morawiecki. – Takich działań w całej Polsce było w ubiegłym roku pół miliona, więc można powiedzieć, że co minutę gdzieś w Polsce, straż pożarna wyrusza na akcję. Życzę wszystkim, żeby tak jak w roku 2018, który dla interweniujących strażaków zakończył się dobrze, nie było śmiertelnych wypadków. Oby kolejne wasze wyjazdy na ratunek zawsze kończyły się szczęśliwym powrotem – życzył premier.Podziękowania strażakom złożył również prezes PKN ORLEN, Daniel Obajtek.

– Poświęcenie strażaków i ich bezinteresowna służba na rzecz społeczeństwa są nie do przecenienia. PKN ORLEN przykłada dużą wagę do bezpieczeństwa, a jednym z jego gwarantów są strażacy. Dlatego nasze wsparcie dla jednostek straży pożarnej traktujemy jako inwestycję, ale również długoterminowe zobowiązanie. Kontynuujemy program grantowy, z którego środki umożliwiają zakup niezbędnego sprzętu do codziennej pracy strażaków. Od początku roku 100 tys. strażaków OSP, włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego może korzystać z rabatów na stacjach ORLENu – powiedział Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Dotychczas w ramach „Programu pomocy jednostkom straży pożarnych” zainwestowano 12 milionów złotych m.in. w sprzęt przeciwpożarowy, ratownictwa wodnego i przeciwpowodziowego, sprzęt ratownictwa drogowego i technicznego, ratownictwa medycznego, ratownictwa chemicznego, ekologicznego oraz wysokościowego. Nabór wniosków do tegorocznej edycji programu zakończył się 4 maja br.

Jak informuje biuro prasowe PKN ORLEN, od 1 stycznia br. obowiązuje program lojalnościowy PKN ORLEN skierowany do jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, należących do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Uprawnia on do indywidualnego korzystania przez członków tej formacji z rabatu w wysokości 8 gr brutto za 1 litr paliwa na stacjach ORLEN oraz na stacjach BLISKA. Program cieszy się dużym zainteresowaniem wśród strażaków – do tej pory skorzystała z niego niemal połowa uprawnionych – od początku trwania programu użytych przynajmniej raz zostało ponad 43 tys. kart. Tylko w marcu br. wolumen sprzedanych paliw w związku z programem dla OSP wyniósł 2,33 mln litrów.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU