REKLAMA

Płocka drużyna siatkarzy przygotowuje się do rozgrywek

REKLAMA

Dawny klub siatkarski Albatros, obecnie KPS Płock, przygotowuje się już do rozgrywek IV ligi. Spotkania mają rozgrywać się na przełomie września i października na hali Politechniki Warszawskiej Filia w Płocku.

Przypomnijmy – nieformalnie drużyna KPS Płock istnieje już od 2014 roku, wtedy występowała jeszcze pod nazwą Albatros Płock. W maju ubiegłego roku zarejestrowali się jako oficjalny klub, aby móc zgłosić drużynę do rozgrywek IV ligi Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej.

KPS Płock już trenuje, aby wywalczyć w swoim pierwszym sezonie awans do III ligi MWZPS. Jeśli plan się powiedzie, będzie to wyjątkowy wyczyn, gdyż drużyna jest mocno zakorzeniona lokalnie i jej zawodnicy pochodzą wyłącznie z Płocka i okolic.

– Jeśli chodzi o skład drużyny, przedział wiekowy jest dosyć duży – przyznaje Damian Konopski z KPS Płock. – Jedni kwalifikują się jeszcze do kategorii juniora, ale mamy też w drużynie „oldboya”. Większość zawodników jest jednak w najlepszym wieku do siatkówki, czyli 24-26 lat. Co istotne, nie są to totalni amatorzy, lecz ludzie, którzy grali na terenie całej Polski w wielu turniejach, a z siatkówką są związani od blisko 10 lat. Wszyscy zawodnicy pochodzą z Płocka lub okolic, więc śmiało można powiedzieć, że mamy drużynę całkowicie lokalną – wyjaśnia Damian Konopski.

Płocka drużyna siatkówki rośnie w siłęPodpytaliśmy również, jakie nastroje panują w drużynie przed rozgrywkami.

– Jakżeby inaczej – bojowe – śmieje się Damian Konopski. – Na pewno panuje w drużynie podekscytowanie, że mimo wielu przeciwności, i to na różnych frontach, udało nam się stworzyć klub i wystartować w rozgrywkach. Jesteśmy też ciekawi, jak poradzimy sobie w rozgrywkach ligowych, bo jednak turniej a długi sezon ligowy, to zupełnie inna bajka. Żartobliwie przyznam, że mamy lekką nadzieję, iż przez to, że jesteśmy nowym klubem, przeciwnicy może nas troszkę zlekceważ. Dokładając do tego nasze doświadczenie, może to się złożyć na dobry wynik, czyli awans. Wiemy, że o awans może być trudno, ale taki stawiamy sobie cel, i jest to cel całkiem realny – zapowiada zawodnik KPS Płock.

Terminarz rozgrywek ligowych pojawi się zapewne dopiero we wrześniu, pewne jest natomiast, że odbędą się one na przełomie września i października br. Spotkania będą rozgrywane na hali Politechniki Warszawskiej w Płocku, najprawdopodobniej w weekendy. Wstęp dla kibiców będzie wolny.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU