Płock stara się o kolejne środki unijne. Niezbędna pomoc mieszkańców

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

– Staramy się o poparcie dla dwóch projektów, które mają szansę otrzymać dofinansowanie unijne w ramach RPO Mazowsza – powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej prezydent miasta, Andrzej Nowakowski. – Musimy wziąć udział w konsultacjach społecznych, ale nasze dwa projekt są w grze – dodał.

Płock stara się o dofinansowanie dwóch projektów: pierwszego odcinka wewnętrznej obwodnicy miasta oraz przebudowy ul. Dobrzyńskiej wraz ze skrzyżowaniami oraz budowy ul. Traktowej. Oba znajdują się na liście rezerwowej Indykatywnego Wykazu Indywidualnych Projektów Kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013. Szansa na ich sfinansowanie zależy m.in. od tego, czy płocczanie wezmą udział w konsultacjach społecznych. – Zwracamy się z prośbą i apelem do każdego mieszkańca miasta – apelował podczas konferencji prasowej prezydent Nowakowski. – To od państwa zależy poparcie zasadności tych projektów.

Dofinansowanie, o które ubiega się miasto ma wynosić 85 proc. wartości projektu. W przypadku obwodnicy to ponad 37 mln złotych. Prezydent uspokaja jednak – brak pieniędzy z unii nie wpłynie na prace nad małą obwodnicą Płocka. Pieniądze na jej budowę są już bowiem zarezerwowane w budżecie miasta. – Negatywna opinia nie zatrzyma prac, lecz po uzyskaniu wsparcia unijnego zyskalibyśmy blisko 40 mln złotych, które zostałyby wykorzystane w innym celu – stwierdził Nowakowski.

Realizacja drugiego projektu uzależniona jest w całości od wsparcia unijnego. – Wartość projektu to ponad 33 mln złotych. Wnioskujemy o dofinansowanie na poziomie 85 proc. kosztów – wylicza prezydent Płocka. – W przypadku braku wsparcia unijnego, budowa zostanie odsunięta na dalszą perspektywę – dodaje. Łączna wartość dofinansowania, o jakie stara się miasto przekracza 65 mln zł.

Aby wziąć udział w niezbędnych konsultacjach, należy wypełnić formularz, dostępny na stronie www.rpo.mazovia.pl. Należy go pobrać i wypełnić do 7 marca, a następnie przesłać na adres mailowy: rpo@mazovia.pl lub listownie na adres Departamentu Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Al. Solidarności 61, 03-402 Warszawa.

formularz

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji