REKLAMA

Płock inauguruje sezon rowerowy

REKLAMA

Wiosna od dawna rozwija skrzydła, dzięki czemu możemy coraz częściej zobaczyć ludzi jeżdżących jednośladami. I to zarówno tymi. które są napędzane przez wolno czy wysokoobrotowe silniki spalinowe, jak i te, które do jazdy potrzebują siły naszych mięśni. W niedzielę odbędzie się oficjalna inauguracja sezonu dla rowerzystów. 

Wszyscy zainteresowani muszą nieco odpuścić sobotnie imprezowania, gdyż na inaugurację przewidziany jest rajd rowerowy, który startuje o godzinie 10 przy Skate Arenie (ul. 7 czerwca 1991 r.). Trasa rajdu będzie miała około 15 kilometrów i przebiegnie ulicami: Gwardii Ludowej – Chopina – Otolińska – Pasternakiewicza – Graniczna – Wyszogrodzka – Jana Pawła II – Mazura – Niedzielaka – Grabówka – Norbertańska  – Mostowa – Grodzka. Czas na przejechanie tej trasy to około 1,5 godziny, gdyż uroczyste  zakończenie zmagań jest przewidziane na godzinę 11.30 na Starym Rynku.

PowiązaneTematy

Biorący udział w rajdzie będą mogli liczyć na darmowy serwis przed startem i po przekroczeniu mety, do tego konkursy z nagrodami, stoisko z rowerami i akcesoriami do nich czy możliwość oznakowania roweru i zabezpieczenia go przed kradzieżą.

Impreza skierowana jest dla całych rodzin, a poziom trudności trasy ma umożliwić swobodną jazdę każdemu.