REKLAMA

Płocczanie trenowali w Toruniu [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Zeszły sezon driftingowy był szczególnie szczęśliwy dla płocczanina, Piotra Więcka. W pierwszy weekend maja rusza kolejny sezon ligi Drift Masters Grand Prix, w którym kierowca żółtego Nissana będzie bronił mistrzowskiego tytułu. 

Ubiegły rok w polskim świecie driftingu padł łupem Piotra Więcka. Płocczanin przebojowo wygrał wszystkie rundy polskiego championatu, nie dając swoim przeciwnikom nawet na chwilę poczucia wyższości. Poza tym, Więcek zdobył także drugą lokatę w końcowej klasyfikacji Drift Allstars – ligi zrzeszającej najlepszych drifterów w Europie.

PowiązaneTematy

W sobotę, 11 kwietnia, odbyło się Drivers Search, organizowane przez DM GP. Weekendowe wydarzenie było treningiem dla kierowców z licencją organizacji, a także swoistym castingiem dla tych, którzy chcieliby w sezonie 2015 startować w tych prestiżowych zawodach. Mieszkaniec naszego miasta nie musiał martwić się o dobry występ przed sędziami, bowiem znalazł się wśród 23 kierowców, którym liga już wcześniej, za wybitne osiągnięcia w poprzednich rundach, przyznała miejsce w swoich szeregach.

drift toruń

BudMat Drift Team, który w tym sezonie będzie reprezentowany przez dwóch kierowców – wspomnianego wcześniej Piotra Więcka oraz Dawida Karkosika, który jeździ charakterystycznym, różowym Nissanem 200 SX – w Toruniu stawił się w pełnym składzie. Po przejazdach widać było, że kierowcy byli głodni jazdy po zimowej przerwie, a także od samego początku, wyrazistością poszczególnych przejazdów, zdecydowanie zaznaczali swoją przewagę nad rywalami.

drift toruń2

W tym sezonie Piotr Więcek będzie startował Nissanem Skyline, którego widzieliśmy już podczas rund w zeszłych sezonach. Auto zostało nieco odświeżone. Pod maską R34 zamontowano popularny i uwielbiany przez drifterów silnik 2JZ prosto z Toyoty Supry, który słynie z niezawodności, nawet przy mocach przekraczających 1000 koni mechanicznych.drift toruń3

Na toruńskim MotoParku, Dawid Karkosik jeździł jeszcze Nissanem S15, jednak w sezonie 2015 zobaczymy go w nowym aucie. Będzie nim Nissan 370Z, uzbrojony w amerykański silnik V8, generujący sporo ponad 800 koni mechanicznych.

drift toruń4

[button href=”http://petronews.pl/nowosci-u-plockich-drifterow-sezon-2015-bedzie-imponujacy/” color=”yellow”]Nowości u płockich drifterów. Sezon 2015 bedzie imponujący[/button]

drift toruń5

Sobotnia impreza, która odbywała się w Toruniu była kompletna pod każdym względem. Pogoda dopisała w stu procentach, kierowcy, pomimo zimowej przerwy, prezentowali naprawdę wysoki poziom, a atmosfera była jak na typowej imprezie driftingowej – świetna. Mamy nadzieję, że sobotni trening przysłuży się płockiemu zespołowi driftingowemu, i że Piotr Więcek znów będzie przywoził same złote puchary z poszczególnych rund. Po sobotnich przejazdach wiemy, że płocczanin jest w znakomitej dyspozycji. Pierwsze dwie rundy DM GP odbędą się już 1 i 2 maja na autodromie Jastrząb.