Płocczanie pomogą Małgosi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nie tak dawno pisaliśmy o pani Małgorzacie Lewandowskiej – mieszkance Płocka, która zmaga się z białaczką. Podjęła już wszystkie próby leczenia, które nie przynosiły większych rezultatów. Teraz wszyscy możemy jej pomóc. 17 lipca (niedziela) w płockiej galerii Wisła organizowana będzie akcja pod hasłem: Płock dla Małgosi. Jej celem jest zebranie środków, które zostaną w całości przekazane na leczenie kobiety.

Pani Małgorzata Lewandowska to 56-letnia mieszkanka Płocka, u której w 2015 roku zdiagnozowano białaczkę. Obecnie jest pacjentką Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie, gdzie przeszła ciężką serię leczenia farmakologicznego wszystkimi możliwymi refundowanymi lekami. Niestety, nawet ono nie przyniosło oczekiwanych efektów.

Pani Małgosia poddała się również chemioterapii, która miała doprowadzić do remisji choroby. Gdyby przyniosła spodziewane efekty, pani Małgorzata mogłaby zostać poddana przeszczepowi szpiku kostnego.

Niestety, chemia nie pomogła, a stan zdrowia pacjentki pogarszał się z dnia na dzień. Dziś pani Małgorzata walczy o każdy następny dzień, każdą chwilę. Jedyną szansa jest dla niej lek, który nie może być refundowany przez NFZ. Ponatibin – bo tak się nazywa – musi być opłacany ze środków własnych. Miesięczny koszt takiego leczenia wynosi 32 tys. złotych miesięcznie.

Ani pani Małgosi, ani jej rodziny nie stać na pokrycie takich kosztów. Próbowali uzyskać fundusze, samodzielnie poradzić sobie z problemem, jaki ich dotknął, przekroczyło to jednak ich siły.

Pani Małgosia choruje na białaczkę. Potrzebuje pomocy

Pock dla Magosi - akcja charytatywnaWłaśnie dlatego w najbliższą niedzielę, w godzinach od 11 do 17 w galerii będą odbywać się pokazy tańca, występy zespołów z Młodzieżowego Domu Kultury oraz solistki Patrycji Malinowskiej i magika Damiana Krażewskiego. Podczas imprezy będą zbierane pieniądze, które w całości zostaną przekazane na leczenie pani Małgosi.

Organizatorzy zapewniają jednak, że to nie koniec atrakcji. Będzie jeszcze wiele innych niespodzianek, nie tylko dla dzieci, ale również i dla dorosłych. To wszystko po to, aby pomóc Małgorzacie Lewandowskiej. Wspólnie możemy spełnić jej marzenie o zdrowiu i normalnym życiu.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji