REKLAMA

Płoccy studenci zbudowali domek. Będzie licytowany na WOŚP

REKLAMA

Studenci Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku zbudowali z pomocą pracowników uczelni drewniany domek. Konstrukcję będzie można wylicytować podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Płoccy studenci postanowili włączyć się w 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Młodzi ludzie, z pomocą pracowników Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku, zbudowali drewniany domek, który zostanie wystawiony na licytację.

– Konstrukcja zostanie pomalowana przez Panią Ilonę Borczuk z Hufca ZHP Płock im. Obrońców Płocka 1920 r. wraz z zespołem – informuje uczelnia.Inicjatywa nie byłaby jednak możliwa, gdyby nie współpraca Politechniki z firmą 4 IQ group oraz firmie FRB Lipowski, która zapewniła niezbędny materiał konstrukcyjny.

fot. Politechnika Warszawska Filia w Płocku
fot. Politechnika Warszawska Filia w Płocku

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 9

 1. Lex says:

  Boze,jaka mamy zdolna mlodziez.Jako studenci potrafili stworzyc taki cud techniki.Az sie boje pomyslec co one beda tworzyc jako inzyniery

 2. inwestor says:

  Taki domek potrafi samodzielnie zbudować w ciągu jednego dnia każdy cieśla, nawet taki po niepełnej podstawówce; dziś raczej trudno spotkać robotników o takim wykształceniu, ale jeszcze nie tak dawno temu wielu cieśli miało niepełne podstawowe wykształcenie, a w latach 1980. spotkałem cieślę analfabetę, nb dawał sobie całkiem dobrze radę i wykonywał nawet dość skomplikowane drewniane konstrukcje więźby dachowej.

  W sumie czego ma dowodzić budowa takiej budki przez studentów politechniki, w dodatku pod kierunkiem „pracowników naukowych”. Chyba tylko tego, że politechnika stara się ze wszystkich pomagać w zwiększeniu podaży w deficytowych zawodach budowlanych: cieśla, zbrojarz, betoniarz.

 3. polonistka says:

  Język polski jest językiem fleksyjnym, co oznacza że nazwiska i imiona odmienia się, nawet te ewidentni9er pochodzące z języków obcych.
  W związku z tym konstrukcja zostanie pomalowana przez (kogo?) ILONĘ Borczuk.

  • do polonistki says:

   nie tłumacz tłumokom podstaw polszczyzny i gramatyki np o na jakie pytania odpowiada biernik.

  • Srull says:

   Można by również powiedzieć, że pomalowany zostanie przez Ilonę Borczukową lub Ilonę Borczukównę. Ale cóż wymagać od Politechnika Warszawska.

   • A co masz do PW? says:

    Pewnie tylko to, że jesteś rzadki i nie dostałeś się.

 4. To powinno być na praktykach zawodowych. says:

  Nie tylko komputer.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU