REKLAMA

Płoccy Night Runners ruszają w Polskę

REKLAMA

Grupa Night Runners rośnie w siłę – w tradycyjnych spotkaniach biegowych, które odbywają się w każdy czwartek o godzinie 21, regularnie uczestniczy około stu osób. Oficjalna grupa liczy zaś prawie pół tysiąca członków. Niespożyta energia „Nocnych Biegaczy” owocuje kolejnymi pomysłami na nowe projekty.

Już w najbliższy poniedziałek 48-osobowa grupa wyjeżdża autokarem do Warszawy na XXV Bieg Niepodległości, a kilka osób dodatkowo własnym transportem. Jeszcze w tym roku „Nocni Biegacze” startują w toruńskim XI Półmaratonie św. Mikołajów, a w planach wspólnych wyjazdów w przyszłym roku pojawiają się takie miejsca jak Barcelona, Paryż czy Berlin.

PowiązaneTematy

Nocne bieganie organizowane jest od lutego br. w każdy czwartek o godzinie 21 sprzed molo nad Wisłą. Grupa Night Runners miała swoich reprezentantów na wszystkich imprezach biegowych w naszym mieście, przedstawiciele „Nocnych biegaczy” startowali także w Maratonie Warszawskim.

Tym, co wyróżnia Night Runners Płock na tle drużyn, klubów sportowych i podobnych grup jest otwartość. Każdy, kto przyjdzie choć raz w czwartek o godz. 21 na Sobótkę i pokona pętlę o długości ok. 5 km może czuć się pełnoprawnym „Nocnym Biegaczem”. Dzięki specjalnej grupie marszobiegowej, w czwartkowych spotkaniach uczestniczy wiele osób, którzy biegną po raz pierwszy w życiu. Są nawet tacy, którzy wiosną zaczynali od marszobiegu z Night Runners, a jesienią przebiegli ponad 21 km w II Półmaratonie Dwóch Mostów.

Na biegowych wieczorach NR Płock znakomicie bawią się zarówno początkujący, jak i doświadczeni biegacze, tacy jak Mariusz Giżyński (pochodzący z Płocka Mistrz Polski w Półmaratonie i Biegach Przełajowych oraz 12. zawodnik Mistrzostw Europy w Maratonie), który był specjalnym gościem jednego ze spotkań.

Rozmowy o wszystkich planach, projektach i pomysłach prowadzone są w grupie Night Runners Płock na Facebooku, a od niedawna także na forum internetowym grupy pod adresem www.nightrunnersplock.pl.

[button href=”http://petroecho.pl/ponad-stu-biegaczy-na-night-runners-plock/” align=”center”]Zobacz również: Ponad stu biegaczy na Night Runners[/button]