REKLAMA

Płoccy aktorzy zapraszają na spacer performatywny śladami Broniewskiego

REKLAMA
fot. Teatr Dramatyczny w Płocku

Teatr Dramatyczny w Płocku zaprasza w niedzielę do wzięcia udziału w spacerze performatywnym „Śladami Broniewskiego w Płocku”. Udział jest bezpłatny, jednak należy odebrać wejściówkę.

Płoccy aktorzy zaprezentują 25 września wyjątkowe widowisko. Z placu przed Jagiellonką wyruszy spacer performatywny poświęcony poecie Władysławowi Broniewskiemu.

PowiązaneTematy

– Jaki był Płock jego lat młodzieńczych? Gdzie bywał? Co robił? Z kim się spotykał? Zapraszamy na spacer performatywny po Płocku Broniewskiego. Odbędziemy podróż w czasie i przestrzeni – zachęca Teatr Dramatyczny w Płocku.

Opowieść o życiu poety będzie snuła przewodniczka Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, po drodze uczestnicy spaceru spotkają płockich aktorów w scenach wyreżyserowanych przez Julię Mark.

– Wspaniały, zachwycający, trudny, nie do zniesienia. Dla jednych wyjątkowy, dla innych skompromitowany. I chociaż z Płocka, miasta rodzinnego, wyjechał bardzo wcześnie, to wielokrotnie wracał. Do miejsca, które kształtowało jego wrażliwość i sposób patrzenia na świat. W którym przeżywał pierwsze miłości, podejmował pierwsze próby poetyckie, gdzie rodził się jego gorący patriotyzm – opisuje Teatr Dramatyczny w Płocku.Czas: 25 września, godz. 11.00
Miejsce: Plac przez LO im. Władysława Jagiełły (ul. 3 Maja 4)

Wstęp wolny. Na wydarzenie obowiązują wejściówki, które można odebrać w kasie Teatru i w Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej lub po napisaniu na adres e-mail: literacki@teatrplock.pl. Jedna osoba może otrzymać dwie wejściówki.

Spacer odbędzie się w ramach projektu „Broniewski znów w Płocku”, finansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU