REKLAMA

Plac Mościckiego w Płocku oddany wykonawcy. Jak wygląda teraz i jak się zmieni?

REKLAMA

We wtorek Urząd Miasta Płocka przekazał wykonawcy Plac Mościckiego. Na działce przylegającej do starego mostu i ul. Kolejowej powstanie park z najpiękniejszym widokiem na Płock.

23 lipca władze miasta przekazały teren Placu Mościckiego na osiedlu Radziwie wykonawcy, który podjął się stworzenia parku, o którym już się mówi, że będzie miał najpiękniejszy widok na Płock. Na placu między starym mostem a basenem portowym, mają powstać nowe alejki z kostki betonowej i nawierzchni mineralnej.

Dzieci będą mogły bawić się na dwóch placach zabaw, jednym o nawierzchni piaszczystej, a drugim o nawierzchni poliuretanowej. Będzie też plac wodny o nawierzchni z płyt gresowych, z centralnie umieszczoną szklaną kulą wodną i z elementami wodnymi w postaci dysz wodnych i podświetleniem.W parku znajdzie się nowa mała architektura: ławki, w tym dwie przy placu zabaw z zadaszeniem, siedziska, kosze na śmieci, kosze na psie odchody, szezlongi wypoczynkowe, stojaki rowerowe, budki lęgowe dla ptaków czy stoły do gier. Wykonawca postawi oświetlenie wraz z przyłączem, przyłącza wodno-kanalizacyjne, system nawadniania i zraszania. Wielu płocczan z pewnością ucieszy powstanie kolejnej toalety publicznej. Nie zabraknie też nowych nasadzeń z racji, że środki pozyskane na tę inwestycję są przeznaczone na rozwój zieleni.

Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec września 2020 roku. Wykonawcą przebudowy jest firma Zielony Ogród Sp. z o.o. ze Słupna.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 10

 1. M mm says:

  ?????? Blokowiska mają za dużo placów zabaw i parków, a szacunek do tego typu rzeczy żaden

  • Ola fasola says:

   Radziwie nie jest odludziem, poza tym są tam piękne tereny pełne zieleni, nie dziwię się że ktoś zauważył potencjał.

 2. Hmm says:

  Po co park na takim odludziu? W Radziwiu i tak mają duzo zieleni i ogrodkow prywatnych wiec tu nie bedą przychodzic. Czy nie lepiej zrobic park kolo blokowisk. Park Polnocny jest piekny ale za maly na tak duzą ilosc mieszkancow.

 3. korek says:

  czy ktoś zbadał ten teren pod względem ulatniających się toksycznych substancji? przecież pod tą ładnie wyglądającą trawą jest wysypisko śmieci.nie wiadomo co tam było składowane.

 4. Haha says:

  Tacy z was „dziennikarze” a nie wiecie, że nazwy mieszkańców miejscowości piszemy z dużej litery! Płocczanin, Płocczanka i Płocczanie, wbijcie to sobie do głowy, albo idźcie na studia bo ten portal schodzi na psy. Coraz rzadziej tu zaglądam.

  • Nazwy mieszkańców miast, wsi, osiedli itp. zapisujemy małą literą (płocczanin, krakowianin, łodzianin). Wielką literą zapisujemy nazwy mieszkańców regionów (np. Mazowszanin, Wielkopolanin) i państw (Polak, Niemiec, Czech). W przypadku nazw mieszkańców miejscowości, wielką literę stosujemy wyłącznie w pismach oficjalnych, uroczystych.
   Radzę dokształcić się przed wpisaniem kompromitującego komentarza.

  • do Haha says:

   „Haha” zrób coś dla mnie i przywróć mi wiarę w ludzi. Napisz teraz „Przepraszam, zachowałem się głupio…”
   Wiem, że to nie nastapi, ale wiesz – nawet ty poczujesz się lepiej.

 5. pytajnik says:

  Rozumiem, że jak każda „inwestycja” w Płocku, ta również POciągnie za sobą wycięcie drzew. Mam rację?

 6. Ja says:

  Tak. najbardziej ucieszą się z kolejnej ” PŁATNEJ ” toalety jak z drugiej strony Wisły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU