Jak prawidłowo przygotować auto przed skorzystaniem z myjni automatycznej? W jaki sposób odbywa się obieg wody na myjni? I jakie środki są stosowane do mycia? Tego dowiecie się z naszego najnowszego materiału.
Myjnia automatyczna to niewątpliwie wygoda w zakresie kosmetyki samochodowej. Zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym czyste auto to nie tylko wygląd, ale i bezpieczeństwo. Z jakich programów możemy korzystać na myjni automatycznej, zlokalizowanej na stacji ORLEN przy ul. Wyszogrodzkiej 150 w Płocku?
- W ofercie naszej myjni mamy pięć programów, które różnią się zakresem, w zależności od potrzeb klienta - mówi Adam Budek, zastępca kierownika stacji paliw ORLEN. - Można skorzystać z programu z woskowaniem, myciem podwozia, czy dodatkową politurą. Podczas podstawowego programu Express, myjnia zużywa około 30 litrów wody, natomiast w najwyższym programie Perfect zużywa około 150 litrów wody - wyjaśnia.
Jednak zużycie wody nie oznacza, że myjnia produkuje ścieki.
- Cała zużyta woda jest filtrowana i wykorzystywana wtórnie, dzięki czemu nasza myjnia jest ekologiczna, pracując w obiegu zamkniętym - tłumaczy Adam Budek.
Oczyszczanie wody odbywa się w trzech etapach. Pierwszy to oczyszczanie mechaniczne przez biofiltr. Czysta woda z płukania i woskowania trafia do separatów, a następnie przez filtr piaskowy jest oczyszczana mechanicznie. Następnie woda trafia do osmozy odwróconej, która zwiększa jakość i skuteczność mycia wody. Trzeci etap to system zmiękczania wody za pomocą soli. Woda jest wówczas odkamieniona, usunięte są też z niej związki mineralne. Dzieki temu woda jest oczyszczona całkowicie i można wykorzystać ja powtórnie do mycia.
Gdzie odbywa się oczyszczanie wody?
- Serce myjni znajduje się na zapleczu technicznym, gdzie znajduje się oczyszczalnia wraz ze sterowaniem myjni. W pomieszczeniu, który widzą klienci myjni, znajduje się wyłącznie maszyna do mycia - mówi zastępca kierownika stacji paliw ORLEN.
Jakie środki do czyszczenia stosowane są na myjni automatycznej?
- Są to środki ulegające biodegradacji, dostarczane przez certyfikowany serwis. Środki te ulegają całkowicie rozpadowi, nie skażając środowiska - wyjaśnia nasz rozmówca.
A jak przygotować auto do skorzystania z myjni automatycznej?
- Przed wjazdem na myjnię należy złożyć lusterka oraz wykręcić antenę radia. Na myjni nie myjemy aut typu kabriolet, pickup oraz z dodatkowym wyposażeniem, typu wystający spojler, koło zapasowe w suvach czy bagażnik rowerowy - tłumaczy Adam Budek.
Ze względów bezpieczeństwa, po wjeździe na myjnię automatyczną nie można pozostawać wewnątrz pojazdu. Proces mycia można obserwować z zewnątrz przez przeszklone okna. Dopiero po zakończeniu programu, brama myjni podniesie się i można wówczas wyjechać umytym i osuszonym autem.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz