REKLAMA

Pierwsze elementy wiaduktu na Piłsudskiego postawione

REKLAMA

PowiązaneTematy

Budowa wiaduktu kolejowego nad al. Piłsudskiego nabiera tempa. Na placu budowy pojawiły się bowiem nowe elementu pomostu, zaś już w maju na miejscu znajdą się łuki wiaduktu. Elementy te zostaną zespolone najpóźniej do połowy czerwca.

Jak podaje ratusz, dostawa elementów pomostu rozpoczęła się jeszcze przed świętami Wielkanocnymi. Poszczególne elementy wiaduktu trafiły już na plac budowy. To tam zostaną zmontowane w jedną całość. W maju do Płocka przyjadą łuki wiaduktu, które zostaną zespolone z płytą.

Na przełomie kwietnia i maja zaplanowany jest też kolejny etap robót drogowych – wykonanie północnej części jezdni. – Harmonogram prac zakłada wykonanie jezdni w kierunku do centrum do końca czerwca – tłumaczy Konrad Kozłowski z Zespołu ds. Medialnych Urzędu Miasta Płocka. – Od połowy czerwca nastąpi nasuwanie konstrukcji wiaduktu na przyczółki oraz korekta torów kolejowych – dodał.

Prace te wiążą się z koniecznością zamknięcia ruchu kolejowego. Utrudnienia potrwają przez dwa tygodnie. Jak tłumaczy ratusz, będzie to najtrudniejszy logistycznie i komunikacyjnie okres podczas całej inwestycji.

Na początku lipca zostanie przywrócony ruch kolejowy, natomiast ruch samochodowy w obu kierunkach zostanie przekierowany na jezdnię północną. Wówczas samochody przejadą pod wiaduktem, a ruch będzie odbywał się bezkolizyjnie.

Zgodnie z harmonogramem prac, na wakacje zaplanowane są roboty ziemne i drogowe na jezdni południowej (w kierunku do Warszawy). Jeśli warunki atmosferyczne umożliwią wykonanie wszystkich warstw bitumicznych, to w październiku pojedziemy pod wiaduktem w obu kierunkach.