REKLAMA

ORLEN większościowym udziałowcem RUCH-u. Będzie rozwijał usługi kurierskie

REKLAMA

​To już pewne – PKN ORLEN przejmuje kontrolę nad RUCH i obejmuje 65 proc. akcji spółki. Pozostałymi akcjonariuszami będą PZU i PZU Życie oraz Alior Bank.

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy RUCH-u podjęło decyzję o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki, co wiąże się z emisją nowych akcji. Tym samym ORLEN obejmuje większościowy pakiet akcji tej spółki, rozwijając obszar detaliczny, oparty o lokalizacje poza stacjami paliw i kompleksowe usługi dla klientów, w tym kurierskie.

PowiązaneTematy

Jak mówi mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN, Koncern otwiera tym samym kolejny rozdział w historii spółki RUCH, obejmując wyłącznie nowe akcje wyemitowane przez spółkę.

– Dzięki przejęciu kontroli, możemy już wykorzystać pewne synergie, które wzmocnią spółkę i równolegle wprowadzą nasz biznes detaliczny na wyższy poziom. Na bazie spółki RUCH chcemy m.in. rozwijać segment usług kurierskich oraz nowe formaty gastronomiczno-sklepowe. Poprzez efektywne wykorzystanie aktywów RUCH i Grupy ORLEN, znacząco wzbogacimy naszą ofertę, na czym niewątpliwie skorzystają klienci, a także nasi akcjonariusze – tłumaczy Prezes Zarządu PKN ORLEN.Działanie ORLENU ma poważne umocowanie w wynikach finansowych. Tylko w trzecim kwartale br. segment detaliczny wypracował rekordowy zysk EBITDA na poziomie 1 mld zł.

Przypomnijmy, że PKN ORLEN złożył spółce RUCH warunkową ofertę finansowania w związku z zamiarem przejęcia kontrolnego pakietu akcji spółki już 11 kwietnia 2019 r. Po wypracowaniu kierunków restrukturyzacyjnych, powstaniu szczegółowego Planu Restrukturyzacji spółki oraz wynegocjowaniu umowy inwestycyjnej z pozostałymi partnerami w tym przedsięwzięciu, pozostało zawarcie umowy inwestycyjnej (co miało miejsce w czerwcu br.) oraz wydanie przez Prezesa UOKiK zgody na objęcie przez PKN ORLEN kontroli nad RUCH. Prawomocne stwierdzenie przez sąd wykonania układów RUCH z wierzycielami w listopadzie br. w ramach dwóch przyspieszonych postępowań układowych stanowiło ostatni warunek i otworzyło dla PKN ORLEN drogę do finalizacji transakcji.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU