Orlen martwi się o Warszawę. A co z Płockiem?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kiedy Płock traci na naftowym gigancie, zyskuje… Warszawa. Jeszcze nie zapomnieliśmy odwołania wielu imprez i zmniejszenia wsparcia finansowego dla miasta, a tymczasem PKN Orlen wspólnie z PERN SA zwierają list intencyjny, dotyczący wypracowania najlepszej metody zaopatrzenia aglomeracji warszawskiej w paliwa.

Spółki chcą, by było czysto i bezpiecznie dla… mieszkańców stolicy. Przedmiotem rozważań obydwu firm jest budowa i wykorzystanie nowego rurociągu produktowego z Płocka do podwarszawskich baz paliwowych.

– Strony porozumienia zidentyfikowały kilka wariantów, umożliwiających poprawę efektywności zaopatrzenia aglomeracji warszawskiej transportem rurociągowym. Oprócz zwiększenia stabilności dostaw oraz optymalizacji kosztów, celem projektu jest również poprawa bezpieczeństwa poprzez eliminację transportu kolejowego i samochodowego paliw z terenu Warszawy – tłumaczy Arkadiusz Ciesielski z biura prasowego PKN Orlen. – Rurociągi zapewniają bowiem najtańszy, najbezpieczniejszy i najbardziej proekologiczny transport paliw – dodaje.

Póki co trwają analizy, ale jeśli przebiegną pomyślnie, dojdzie do podpisania umowy i realizacji inwestycji. Podmiotem inwestującym będzie w tym przypadku PERN. Spółka będzie także właścicielem nowego rurociągu.

Cel faktycznie szczytny, szkoda jedynie, że znowu ktoś nie pomyślał o Płocku. Rzeczony rurociąg ma kończyć się w Słupnie. Oznacza to, że po płockich drogach nadal będą jeździć ciężkie cysterny z paliwem, a przez środek miasta przejeżdżać będą wagony z podobną zawartością.

Podziel się:

9 komentarzy

 1. mieszkancy plocka chyba nie zauwazyli ze to juz nie mazowieckie zaklady tylko pkn orlen i petrochemia jest tylko jednym z kilku zakladow

 2. Ty Katiusza, czego nie kumasz? “Cel faktycznie szczytny, szkoda jedynie, że znowu ktoś nie pomyślał o Płocku. Rzeczony rurociąg ma kończyć się w Słupnie. Oznacza to, że po płockich drogach nadal będą jeździć ciężkie cysterny z paliwem, a przez środek miasta przejeżdżać będą wagony z podobną zawartością.” Nie widzisz w tym problemu? Może czasami zapytaj młodszej koleżanki. I drobna rada. Myśl potem pisz a nie odwrotnie.

  • Te Sebastian ale chodzi o paliwa od producenta, czyli….? No gdzie je produkują? w Warszawie? :-) ha ha ha ha ! myśl nim napiszesz Po co rurocią z Płocka do Płocka? Chyba, że chcesz, aby dostarczyli odnogami na każdą stację w Pocku… a to sorry… :-)

 3. jak dobrze rozumiem czytając inne portale w Płocku (te już rozwinięte), to Orlen nie powiedział, że bedzie “zmniejszenie wsparcia finansowego dla miasta” tylko ze transfer pieniędzy dla miasta nie będzie przez konto Urzędu Miasta. Warto to odróżnić. I taka drobna rada na przyszłość – jak się zaczyna prace w mediach warto czytać, edukować się, zasięgnąć opinii nawet kolegów lub koleżanek po fachu. Nooooo, myślę, że pomogą… :-)

  • Koleżanka po fachu? Czyli konkurencja? Ta opłacana przez Orlen? LOL ;P Niżej już się nie da.

   • Poinformowaliśmy PKN Orlen o tym wpisie. To bezpodstawny atak na dziennikarza i kłamstwo oraz szkalowanie naszego wizerunku z IP należącego do PKN Orlen.

 4. Ale zaraz, zaraz… to znaczy redaktorko, że Płock ma mieć rurociąg, żeby zaopatrzyć w paliwa produkowane w Płocku stacje paliw w Płocku? qzwa czego nie łapie…

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji