REKLAMA

Około tysiąca pracowników Orlenu weźmie udział w proteście. Będą utrudnienia w ruchu

REKLAMA

We wtorek 9 kwietnia odbędzie się pochód protestacyjny pracowników zakładowych Orlenu. Demonstracja rozpocznie się o godz. 14 przy Bramie nr 1 i potrwa około trzech godzin. W tym czasie w rejonie ulic Zglenickiego i Chemików będą występować poważne utrudnienia w ruchu.

Konflikt pomiędzy związkami zawodowymi a pracodawcą w Orlenie cały czas się pogłębia. Rozmowy Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego z szefostwem spółki nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, dlatego też od kilku dni wśród pracowników koncernu trwa „pogotowie strajkowe”. We wtorek 9 kwietnia dojdzie do protestu, w którym udział ma wziąć około tysiąca osób. Pracownicy walczą m.in. o godne wynagrodzenia.PowiązaneTematy

Protest rozpocznie się o godz. 14 przed Bramą nr 1. Przemarsz protestacyjny przejdzie od bramy do skrzyżowania z ul. Zglenickiego, a następnie skieruje się do skrzyżowania z ulicą pomiędzy Orlen Medicą a Ośrodkiem Badawczo-Rozwojowym Przemysłu Rafineryjnego. Całość zakończy się na ul. Chemików około godz. 17.