Nowe schody na skarpie. Jest wizualizacja

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Urząd miasta ogłosił przetarg na wzmocnienie Skarpy Wiślanej, poprzez przebudowę schodów w sąsiedztwie przyczółka mostu im. Legionów Piłsudskiego i ulicy Mostowej w Płocku. Wiemy też jak mają wyglądać nowe schody.

Fot. dokumentacja przetargowa

Fot. dokumentacja przetargowa

Przebudowa dotyczy dwóch ciągów betonowych schodów, które znajdują się na Skarpie Wiślanej przy ul. Mostowej. Wykonawca, który zostanie wybrany 7 czerwca br., będzie musiał m.in. zdemontować stare schody, (obecnie, z powodu złego stanu technicznego, schody są wyłączone z eksploatacji czy usunąć drzewa rosnące bezpośrednio przy ścianie pionowej schodów, w miejsce których powstaną nowe nasadzenia, na pionowych ścianach schodów. W projekcie przewidywany jest bluszcz pospolity, który ma być rozpięty na kratach.

Najbardziej widocznym elementem będzie montaż nowych schodów. Zaprojektowano je w konstrukcji betonowej, zbrojonej stalą żebrowaną. Nie będzie to zadanie proste. Schody górne będą posadowione na 10 palach o długości 7 m, wykonanych z rury stalowej wypełnionej betonem, dolne natomiast na 8 palach, o tej samej długości. Schody zaopatrzone będą w poręcze, wykonane z rur nierdzewnych. Wykonawca zadba również o oświetlenie schodów.

Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec listopada br.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji