REKLAMA

Nietypowy sklep – z dochodu kupią mieszkania dla wychowanków domu dziecka

REKLAMA

W Galerii Wisła został otwarty „Kapitalny Sklep” stowarzyszenia wolontariuszy „Kapitał Ludzki”. Dochód z placówki jest przeznaczony na  zakup mieszkań, które posłużą wychowankom domów dziecka.

10 października otwarto Kapitalny Sklep w Galerii Wisła. Jest to drugi sklep charytatywny prowadzony przez stowarzyszenie wolontariuszy „Kapitał Ludzki”. Sukces pierwszego punktu, który działa od kwietnia 2018 roku przy ul. Tumskiej 9, stał się inspiracją do dalszego rozwoju inicjatywy.

– Sklep charytatywny jest jednym z niewielu miejsc, w których pomagać może każdy, zarówno klient dokonujący zakupu, jak i darczyńca dzielący się swoimi rzeczami czy wolontariusz pracujący za ladą. W sklepie kupić można przedmioty podarowane przez płocczan, głównie odzież, obuwie, książki, zabawki i dekoracje (np. ceramikę), a także produkty tworzone przez stowarzyszenie, ekologiczne śniadaniówki, Torby z Kapitałem i Przytulaki – wyjaśnia stowarzyszenie „Kapitał Ludzki”.Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na organizację pomocy dla potrzebujących. Stowarzyszenie od ponad roku realizuje Projekt Dom, w ramach którego kupuje mieszkania, następnie udostępniane wychowankom domów dziecka. Pierwsze takie mieszkanie zostało przekazane podopiecznemu, 20-letniemu Damianowi, w maju 2020 roku.

Nowy sklep znajduje się na 1. piętrze Galerii Wisła w pobliżu strefy restauracyjnej. Będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 9-21.

fot. facebook.com Kapitalny Sklep

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU