REKLAMA

Niebywały sukces! Pochodzący z Płocka projektant mody walczy o prestiżową nagrodę

REKLAMA

Tę informację otrzymaliśmy od naszej czytelniczki – Piotrek Pańszczyk, pochodzący z Płocka projektant mody, który obecnie pracuje w Nowym Jorku, znalazł się wśród 20 półfinalistów z całego świata wybranych w konkursie LVMH Prize for Young Fashion Designers. To jedna z najbardziej prestiżowych nagród na świecie!

Prestiżowy konkurs LVMH Prize for Young Fashion Designers to rywalizacja o nagrodę ufundowaną przez koncern dóbr luksusowych LVMH, do którego należą m.in. Louis Vuitton, Céline i Givenchy. Jego fundatorką jest Delphine Arnault, wiceprezes Louis Vuitton. Konkurs istnieje od 2013 roku, aby wspierać młodych projektantów mody (poniżej 40 lat), którzy stworzyli co najmniej dwie kolekcje. W tym roku wzięło w nim udział 1,7 tys. projektantów ze 110 krajów.

– Wśród 20 półfinalistów jest sześć duetów, jedno trio i 13 młodych projektantów, pracujących w pojedynkę – podaje Libertyn.eu. – Wszyscy różnych narodowości i kolorów skóry, w tym nowojorczyk Peter Do (kiedyś pracujący dla Celine), Japończyk Tomotoka Koizumi, Sindiso Khumalo z RPA, Bułgarka Emma Chopova i Brytyjka Laura Lowena (marka Chopova Lowena), a także po raz pierwszy reprezentant Argentyny – Romina Cardillo z Buenos Aires i jej marka Nous Etudions.

Ale jest wśród nich także polski, a tym samym i płocki akcent – pracujący w Nowym Jorku duet Area. Tworzą go 31-letnia Amerykanka – Beckett Fogg oraz 33-letni Piotrek Pańszczyk z Polski.

Okazuje się, że Piotrek urodził się w Płocku, gdzie wraz z matką i ciotkami dorastał do 5. roku życia. Później zamieszkał w Holandii i to tam studiował modę na Artez Institute of the Arts. Jak opowiadał w jednym z wywiadów, kilka razy w roku jeździł jednak z rodzicami do kraju, ponieważ tam mieszka cała jego rodzina. Zresztą, dziesięć lat temu jego rodzice wrócili na stałe do Polski.Z Beckett Fogg poznał się na nowojorskiej uczelni Parsons School of Design. – Piotr, gdy tworzył swoją dyplomową kolekcję, korzystał nawet z resztek materiałów pozostawionych rok wcześniej przez Beckett – opisuje Libertyn.eu.

Od 2013 roku tworzą własną markę – Area. Jak czytamy, projektanci lubią ciekawe, ale wygodne ubrania. Ich projekty są bardzo dobrze przyjmowane przez krytyków, a po debiucie ich marki na nowojorskim tygodniu mody we wrześniu 2015 roku, pisano o nich: „Area wie, jak zrobić wejście” lub „Marka zmieniająca śmieci w skarb”.

Teraz Piotr i Beckett walczą o tytuł najlepszego młodego projektanta roku 2020 LVMH. Wraz z konkurentami, zaprezentują jury swoją kolekcję 27 i 28 lutego w Paryżu. Do finału przejdzie tylko osiem marek, a 5 czerwca w Fundacji Louis Vuitton poznamy zwycięzcę, który otrzyma 300 tys. euro, będzie mógł również skorzystać z pomocy zespołu LVMH, m.in. w takich dziedzinach jak marketing, produkcja i dystrybucja. Dotychczas konkurs wygrali: m.in. Thomas Tait, Jacquemus, Marques’Almeida, Vejas, Grace Wales Bonner i Marine Serre.

Zrzut strony projektantów – area.nyc

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU