REKLAMA

Nie tylko galerie handlowe będą otwarte. Od poniedziałku ważna zmiana

REKLAMA

Polacy w napięciu czekają na decyzje o złagodzeniu wprowadzonych obostrzeń. Decyzje, ogłoszone w czwartek wprowadzają delikatne zmiany, dotyczące handlu, kultury i godzin dla seniorów.

Jak informowaliśmy, w czwartek, 28 stycznia, minister zdrowia przedstawił decyzje, dotyczące wprowadzenia etapu odpowiedzialności do 14 lutego oraz otwarcia sklepów w galeriach handlowych. To jednak nie wszystkie poluzowania ograniczeń epidemicznych.

Pod warunkiem zachowania reżimu sanitarnego, otwarte zostaną także instytucje kultury, jak galerie sztuki czy muzea. I w tym przypadku nastąpi to 1 lutego br.

Kolejna zmiana również powinna być korzystna dla przedsiębiorców, ale i ułatwi normalne funkcjonowanie Polakom.

– Przedsiębiorcy zwrócili się do nas z prośbą o zniesienie godzin dla seniorów. Przychylimy się do tego apelu, dlatego od 1 lutego zostaną zniesione te godziny – przekazał minister Adam Niedzielski.To ważna zmiana, ponieważ – jak dowiedzieliśmy się w punktach spożywczych czy aptekach – wyznaczone godziny 10-12, w których z założenia mieli zakupy robić seniorzy, najczęściej stanowiły faktyczną przerwę w pracy sklepów czy aptek, a seniorzy korzystali z tego rozwiązania bardzo rzadko.

Od poniedziałku więc będziemy mogli korzystać ze sklepów w galeriach handlowych, odwiedzać galerie sztuki czy muzea oraz robić zakupy w dowolnych godzinach funkcjonowania placówek.

Otwierają sklepy w galeriach handlowych. Od kiedy?

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 6

 1. Rec says:

  Godziny dla seniorów 10:00-12:00 byly totalną bzdurą i porażka. Bez szacunku dla ludzi młodszych i ludzi pracy. Seniorzy i tak robili zakupy wtedy kiedy chcieli. Dzialalo to w jedną stronę. To byla dyskryminacja nas, totalna. Zastanawialam się często, jak bardzo Ci Starsi nas nie szanują. Ja rozumiem, różnie bywa. Jak Pani starsza rano byla u lekarza i przy okazji wstapila po chlebek to zrozumiałe, ze 2 razy nie będzie wychodzić. Ale rano, jak my się spieszylismy do pracy i chcielismy zrobic zakupy to ludzi starszych w sklepach 50% to po co to? Albo na poczcie. Nikogo, w godzinach dla seniorów nikogo. Ale Panie nas nie obsluzyly bo nie mogly. Pamietam sluzbowo pobieglam nadać przesylke i co, nic. Nie bylo na poczcie nikogo i nie zostalam obsluzona. To śmiech albo rozpacz takie rystrykcje.

 2. DONOS 2 says:

  „NIEPOTRZEBNIE” piszemy razem. Pewnie w szkole mówili, ale jak się tam nie chodziło, to może lepiej milczeć.
  p.s. mam nadzieję, że kiedyś będziesz seniorem i że też spotka cię takie chamstwo.

  • Po co zniżać sie do poziomu debila? says:

   Od 10 – 12 :00 w sklepie są tylko seniorzy i bezrobotni żule, bo każdy normalny człowiek o tej porze pracuje na takich.
   A ten menel pewnie z małpką musiał postać 5 minut w kolejce i ma pretensje że mu sie juz rece trzęsły do obalenia flaszki a musiał stać za dziadkiem :-D

 3. DONOS says:

  „NIEPOTRZEBNIE” piszemy razem. Pewnie w szkole mówili, ale jak się tam nie chodziło, to może lepiej milczeć.
  p.s. mam nadzieję, że kiedyś będziesz seniorem i że też spotka cię takie chamstwo.

 4. DONOS says:

  Uprzejmie donoszę, że ten nie-rząd kompletnie nie wie o czym mówi i co się dzieje w kraju. Totalna niewiedza. Jako senior robiłem zakupy także między 10-tą a 12-tą. Sklepy NIGDY nie były puste. Nie popieram tych godzin. Dobrze że je znieśli, ale tłumaczenie, że placówki były puste jest ośmieszaniem się. Zresztą ja CAŁY ten cyrk. Np. po co zamknęli lodowiska? Albo stoki? Dzieci gonili na sankach? Kretyni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU