REKLAMA

Otwierają sklepy w galeriach handlowych. Od kiedy?

REKLAMA

W czwartek minister zdrowia poinformował o utrzymaniu większości dotychczasowych obostrzeń do połowy lutego. Wprowadzono jednak również kilka zmian.

Jak wyjaśniał 28 stycznia minister zdrowia, Adam Niedzielski, podstawą do podjęcia decyzji była sytuacja epidemiczna w Polsce i Europie.

– Mamy stopniowy spadek zakażeń w Polsce. Ten spadek na poziomie liczby zachorowań, mieliśmy również odczuwalny na poziomie liczby zgonów. Ostatni tydzień przyniósł tu też pewną poprawę, spadek jest mniej więcej 10-procentowy – tłumaczył minister zdrowia.

Jak dodał, nieco bardziej optymistyczne statystyki mają też przełożenie na sytuację w szpitalach – hospitalizacje spadły po raz pierwszy od długiego czasu poniżej 14 tysięcy (w szczytowym momencie mieliśmy ponad 23 tysiące hospitalizacji).

Sytuacja w Polsce wydaje się być w tej chwili ustabilizowana, ale są jednak nadal dwa ryzyka: jedno dotyczące sytuacji międzynarodowej, a drugie dotyczące nowych mutacji wirusa.Dlatego rząd zdecydował o wprowadzeniu etapu odpowiedzialności do 14 lutego. Wówczas będą podejmowane dalsze decyzje, w oparciu nie tylko o ilość dziennych zakażeń, ale i sytuacji w krajach ościennych, czy mutacji wirusa.

Na razie większość obostrzeń pozostaje bez zmian, ale jest kilka złagodzeń. Nowością jest, że do limitu osób w zgromadzeniach domowych nie wliczają się zarówno domownicy, jak i osoby zaszczepione drugą dawką.

Wiele osób ucieszy zapewne, że od najbliższego poniedziałku, 1 lutego, otwarte zostaną sklepy w galeriach handlowych. Jak podkreślił minister zdrowia, stanie się tak pod warunkiem zachowania reżimu sanitarnego w poszczególnych sklepach.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU