REKLAMA

Na Winiarach stanął automat z… gipsem

REKLAMA

W szpitalu na Winiarach w Płocku stanął automat do… wydawania gipsu. Urządzenie wygląda i działa podobnie, jak automaty ze słodyczami. Wrzucając około 25 zł możemy wybrać odpowiednią opaskę syntetyczną, a nawet jej kolor.

– Opaski gipsowe z naszych automatów różnią się w znacznym stopniu od tych klasycznych, zakładanych w SOR-ach – mówi Marek Stawecki z Płocka, właściciel firmy Mediortopedia, która zajmuje się produkcją gipsomatów. – Przede wszystkim opaski są lekkie, przewiewne, nie kruszą się i, co najważniejsze, można się w nich kąpać. Dostępne są w różnych kolorach, z czego najbardziej zadowolone będą dzieci.

Płocczanin wpadł na pomysł gipsomatu pod wpływem impulsu. – Moja córka złamała obie ręce i pojawiła się konieczność założenia jej gipsu. Jedyna opcja, jaka wchodziła w grę to ciężki, klasyczny, biały gips, refundowany w ramach NFZ, zakładany w szpitalach i poradniach. Był piątek wieczorem, sklepy ze sprzętem ortopedycznym i półśrodkami pomocniczymi były nieczynne.Opaski gipsowe z automatu można kupić w cenie od 25 do 35 zł za sztukę. Gipsomaty można spotkać nie tylko w płockim szpitalu wojewódzkim na Winiarach, ale także w dobrych szpitalach w Warszawie, Łodzi i Krakowie.  Kolejne punkty, do których planowane jest wstawienie automatów to szpitale w Płońsku i Kołobrzegu.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU