REKLAMA

Na rolki tylko nocą. Już wkrótce Nightskating w Płocku

REKLAMA

Już w czerwcu płocczanie będą mogli wziąć udział w cyklu Nightskating – czyli nocnym jeżdżeniu na rolkach po mieście. Nowy cykl imprez dla rolkarzy pozwoli na swobodną jazdę ulicami miasta z muzyką na całej trasie.

Nightskating to nocny przejazd rolkarzy ulicami miasta, pozwalający spojrzeć na miasto z innej perspektywy. Udział w imprezie jest bezpłatny, nie potrzeba też żadnych rejestracji. Tempo przejazdu dopasowane będzie do możliwości słabszych uczestników, jednak wymagana jest umiejętność hamowania i swobodnej jazdy na rolkach.

PowiązaneTematy

Podobne imprezy odbywają się w wielu innych miastach w Polsce i na świecie, gromadząc od kilkuset do kilkunastu tysięcy uczestników. Ich organizacja jest możliwa dzięki zaangażowaniu osób dobrze jeżdżących na rolkach, które tworzą grupę zabezpieczającą trasę przejazdu i pomagającą słabszym uczestnikom – NS Team. Dołączyć do niej może każdy chętny. Pierwsze spotkanie dla zainteresowanych, podczas którego zostaną ustalone szczegóły nadchodzących imprez, odbędzie się w niedzielę, 26 maja o godz. 16 koło skateparku przy Orlen Arenie.

Pierwszy nocny przejazd rolkarzy zaplanowano na 7 czerwca. Szczegóły dotyczące imprez Nightskating w Płocku można znaleźć na stronie www.nightskating.org.pl/plock oraz u Marcina Myszkowskiego, tel. 605 369 123.