Muzyczne Muzeum

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Wszyscy fani muzyki poważnej w nadchodzącym tygodniu nie będą narzekali na nudę. 8 i 11 kwietnia w płockich muzeach odbędą się koncerty muzyków, trudniących się wykonywaniem utworów najwybitniejszych kompozytorów świata. 

8 kwietnia o godzinie 18 w Muzeum Żydów Mazowieckich wystąpi Kwartet.pl, który powstał w 2004 r. w Łodzi. Do zespołu, tworzonego przez absolwentów Łódzkiej Akademii Muzycznej, w 2013 r. dołączyła Ewelina Karna – absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu. Zespół od początku swojej działalności kładzie nacisk na promowanie muzyki polskiej i środkowoeuropejskiej, od eleganckich form barokowych i klasycznych, po współczesne cykle. Występuje dla szerokiej publiczności, wykonując repertuar popularny podczas letnich festiwali.

W Muzeum Żydów Mazowieckich wystąpi w składzie: Paweł Majewski, Ewelina Karna (oboje na skrzypcach), Tomasz Zychla (altówka), Zofia Zychla (wiolonczela) i Zuzanna Niedzielak (klarnet). Wszyscy muzycy zespołu są związani z Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Podczas koncertu w MŻM zaprezentują utwory: Patricka Loiseleura „Jewish folk songs” na klarnet i kwartet smyczkowy; Aleksandra Kreina „Trzy szkice hebrajskie” na klarnet, dwoje skrzypiec, altówkę i wiolonczelę op. 12; Feliksa Mendelssohna-Bartholdy’ego „Cztery utwory na kwartet smyczkowy”; Beli Kovacsa „Shalom Aleichem” na klarnet i kwartet smyczkowy i Jerry’ego Bocka „Skrzypek na dachu” – aranżacja Zuzanny Niedzielak na klarnet i kwartet smyczkowy.

Trzy dni później odbędzie się recital Anny Durniat, uczennicy klasy śpiewu solowego pani Jolanty Tyszkiewicz. Płocczanka podczas swojego występu zaprezentuje utwory: J.S. Bach “Pasja wg. św Jana”; S.Moniuszko “Triolet”; S. Nawrocki “Karuzel” czy G.Verdi – “La Traviatta” duet “Libiamo”. Recital poprowadzi Adrianna Duda i Agnieszka Nadolska. Poza Anną Durniat, w recitalu wezmą udział uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej. Wydarzenie będzie miało miejsce 11 kwietnia o godzinie 17 w Muzeum Mazowieckim w Płocku.

Na obydwa koncerty wstęp jest wolny.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji