REKLAMA

Miał trzy dożywotnie zakazy prowadzenia i cofnięte uprawnienia. Jechał autem, wymuszał pierwszeństwo, prawdopodobnie pijany…

REKLAMA

Aż trzy dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów oraz cofnięte uprawnienia miał 65-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego. Mimo tego wsiadł za kierownicę i – prawdopodobnie pod wpływem alkoholu – wymuszał pierwszeństwo na drodze. Zatrzymał go przypadkowy kierowca.

Coraz częściej słyszymy o obywatelskich zatrzymaniach pijanych kierowców. Oznacza to, że znacznie zmniejsza się społeczna akceptacja dla tego typu zachowań. Niestety, nadal nie brakuje skrajnie nieodpowiedzialnych osób, które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

PowiązaneTematy

Do takiej sytuacji doszło we wtorek, 6 grudnia około godziny 8.35.

– Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu kierowcy, który może być pod wpływem alkoholu. Mieszkaniec powiatu gostynińskiego, jadąc ul. Wojska Polskiego zauważył, że kierujący pojazdem marki Opel wymusił pierwszeństwo przejazdu innemu kierowcy. Zgłaszającego zaniepokoił również tor jazdy kierującego oplem, który jechał całą szerokością drogi, a następnie zatrzymał się na parkingu pod jednym z marketów – relacjonuje mł. asp. Paweł Klimek z KPP w Gostyninie.

Zgłaszający, 41-letni mieszkaniec Gostynina nie tylko powiadomił policję, ale i uniemożliwił dalszą jazdę kierującemu oplem, którym okazał się 65-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego. Mężczyźnie została pobrana krew do badania na zawartość alkoholu.– W trakcie wykonanych czynności na miejscu, policjant gostynińskiej drogówki ustalił, że 65-letni mężczyzna posiada trzy aktualne dożywotnie zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień – wyjaśnia mł. asp. Paweł Klimek.

Jak podkreśla, obywatelska postawa 41-letniego mężczyzny zasługuje na pochwałę, gdyż dzięki jego szybkiemu i stanowczemu działaniu nie doszło do możliwej w tej sytuacji tragedii. Kierujący oplem za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Policja przypomina, że zgodnie z prawem każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

  1. Zdziwieni ?? says:

    Z co z tego że miał ??? Jak nadal jeżdził i jeżdzić będzie ! Bo to ja pisze

  2. obywatel says:

    ”obywatelska postawa 41-letniego mężczyzny zasługuje na pochwałę” oczywiście jak najbardziej tak, ale co dalej ? Trzy zakazy, będzie i czwarty i piąty, setny i nic poza tym. Kraj na druty i trytyki skręcony

  3. Płocczanin says:

    Jak nie pójdzie siedzieć, to znowu będzie jeździł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU