REKLAMA

Manolo Cadenas przestanie być trenerem Wisły

REKLAMA

– Kontrakt Manolo Cadenasa wygasa z końcem czerwca i nie zostanie przedłużony – powiedział podczas spotkania z płockimi kibicami prezes SPR Wisły Płock Artur Zieliński, czym wywołał… ogólną radość, a dodatkowo niektórzy fani nagrodzili tę decyzję brawami.

Spotkanie zaniepokojonych sympatyków płockiego szczypiorniaka z prezesem klubu odbyło się 29 grudnia o godzinie 18 w Orlen Arenie i trwało blisko półtorej godziny. Na spotkaniu, w związku z nakładającym się terminem grudniowej, budżetowej sesji rady miasta Płocka, nie pojawił się zaproszony na nie prezydent miasta – Andrzej Nowakowski.

Kibice na wtorkowe spotkanie przybyli licznie, było ich ponad 100 osób, a ilość uzyskanych przez nich informacji powinna być satysfakcjonująca. Fanów płockiej Wisły najbardziej ciekawiły sprawy, dotyczące nie najlepszej formy drużyny w minionej rundzie oraz, co chyba najistotniejsze, plany na przyszłość.

Już w początkowej fazie spotkania, prezes Zieliński poinformował o nieprzedłużeniu wygasającego 30 czerwca 2016 roku kontraktu z trenerem płockich szczypiornistów, Manolo Cadenasem. Decyzja ta, według Artura Zielińskiego, spowodowana była tym, że formuła dotychczasowej współpracy prezesa z trenerem wymagała pewnych korekt. Jakich? Chodziło mianowicie o obecne łączenie przez Cadenasa funkcji szkoleniowca i dyrektora sportowego Wisły, co prezes Zieliński chce zmienić, tworząc dwa oddzielne stanowiska.

Nazwisko następcy na spotkaniu oczywiście jeszcze nie padło, ponieważ nie jest znane. Prezes SPR Wisły Płock rozmowy z potencjalnymi nowymi szkoleniowcami zacznie dopiero wkrótce, jednak zapewnił, że tę kwestię chciałby zrealizować do końca stycznia 2016 roku.Oprócz spraw związanych ze sztabem szkoleniowym, prezes stwierdził między innymi, że „chciałby przyspieszyć pewne sprawy”. Chodziło tu oczywiście o sprawy związane z transferami do klubu, jak i podejmowanie wcześniejszych decyzji, dotyczących przedłużania, lub też nie, kontraktów piłkarzy ręcznych aktualnie znajdujących się w kadrze płockiego zespołu. Zawodników, którym 30 czerwca 2016 roku kończą się kontrakty, jest siedmiu. Jak można się domyślić, zapewne nie wszystkie zostaną przedłużone.

Podczas wtorkowego spotkania dowiedzieliśmy się również, że po sezonie do Płocka na pewno wróci bramkarz Adam Morawski, wypożyczony aktualnie do Pogoni Szczecin, oraz, co prawda nic nie jest przesądzone, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa do swojego macierzystego klubu – FC Barcelony – wróci inny bramkarz, Rodrigo Corrales.

Na koniec prezes Zieliński przedstawił swoją wizję budowy zespołu, w której chciałby, aby zawodnicy zasilający w przyszłości Wisłę podpisywali dłuższe, co najmniej trzyletnie kontrakty, a z biegiem czasu o sile drużyny mieliby stanowić polscy oraz płoccy zawodnicy.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU