REKLAMA

Książnica Płocka zaprasza na spotkanie z profesorem Antonim Dudkiem

REKLAMA

Polskie Towarzystwo Nauk Politycznych i Książnica Płocka zapraszają na spotkanie online poświęcone książce „Od Mazowieckiego do Suchockiej” z prof. dr hab. Antonim Dudkiem, autorem publikacji.

16 grudnia o godzinie 18 odbędzie się spotkanie online z prof. dr hab. Antonim Dudkiem, które organizują Książnica Płocka oraz Polskie Towarzystwo Nauk Politycznych Oddział Płock. Profesor opowie o książce „Od Mazowieckiego do Suchockiej”.

PowiązaneTematy

– Przełom 1989 r. w Polsce upada komunizm. To koniec ucisku politycznego. Łamania praw człowieka i czasu pustych półek w sklepach. Polacy cieszyli się z odzyskanej wolności, z wprowadzonej demokracji i otwierania się na Zachód. Jednak nie wszystkie zmiany były dobre. Inflacja, prywatyzacja, bezrobocie, afery gospodarcze, obecność wojsk rosyjskich w Polsce, wreszcie geopolityczne konsekwencje zjednoczenia Niemiec, z tymi wyzwaniami musieli sobie poradzić pierwszy premierzy Trzeciej Rzeczpospolitej – fragment książki „Od Mazowieckiego do Suchockiej”.

Książka ta jest kontynuacją „Reglamentowanej rewolucji” napisanej przez prof. Antoniego Dudka. W publikacji „Od Mazowieckiego do Suchockiej” autor analizuje okres między 1989 a 1993 rokiem przez pryzmat czterech rządów: Tadeusza Mazowieckiego, Jana Krzysztofa Bieleckiego, Jana Olszewskiego i Hanny Suchockiej.Profesor, dzięki nieznanym wcześniej dokumentom i relacjom przedstawia proces stawiania fundamentów pod obecną Polskę. Spotkanie będzie można śledzić poprzez stronę internetową oraz profil facebookowy Książnicy Płockiej.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. X says:

    Mam nadzieję, że wspomną o ministrze spraw zagranicznych – Krzysztofie Skubiszewskim.

    „Nawiasem mówiąc, minister Skubiszewski podpisał jeszcze traktat polsko-niemiecki o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy – niekorzystny dla Polski, a korzystny dla mniejszości niemieckiej w Polsce. W kwietniu 1992 roku Krzysztof Wyszkowski ujawnił, że to dlatego, bo Niemcy wiedzieli, iż minister Skubiszewski był tajnym współpracownikiem SB, która zwerbowała go bodajże w ramach operacji „Hiacynt”, zorientowanej na pozyskanie agentury w środowiskach sodomiltów i gomorytów – no i straszyli go, że o wszystkim opowiedzą.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU