REKLAMA

KS Królewscy Płock zainaugurowały nowy sezon ligowy!

REKLAMA
W miniony weekend piłkarki nożne KS Królewscy Płock rozpoczęły nowy sezon ligowy. Po istotnych zmianach personalnych i przerwie wakacyjnej płocczanki wybrały się na najdłuższy wyjazd w rozgrywkach – tym razem do Siedlec.
Mecz od samego początku ułożył się po myśli pomarańczowych. Klaudia Stradomska, nowa kapitan zespołu, już w drugiej minucie wykorzystała sprytne i precyzyjne podanie Klaudii Łyzińskiej nad głowami obrońców i zdobyła pierwszego gola w sezonie. Po tym wydarzeniu nastąpił fragment meczu, w którym gra toczyła się bliżej pola karnego Królewskich, jednak nic poważnego z tego nie wynikało. Następnie przyjezdne przejęły inicjatywę i stwarzały kolejne sytuacje do strzelenia gola.
Spokojnego wykończenia akcji zabrakło Natalii Romanowskiej, Darii Kusej i Wiktorii Zielińskiej. W 24. minucie Klaudia Stradomska znalazła się w bardzo podobnej sytuacji, gdy za pierwszym razem trafiła do siatki, jednak tym razem bramkarka gospodyń uratowała swój zespół.
W drugiej części spotkania zawodniczki z Płocka całkowicie zdominowały przeciwnika, długimi fragmentami nie wypuszczając go z własnej połowy. Niestety, momentami zawodziła skuteczność, gdyż kolejne dobre akcje nie znajdowały drogi do bramki. W 50. minucie trener Królewskich Adrian Piankowski zdecydował się na pierwsze zmiany. Na boisku pojawiły się Natalia Borowska i Wiktoria Wiączek. Pierwsza z zawodniczek bardzo szybko odnalazła się na boisku i kilka razy poważnie zagroziła bramce Pogoni Siedlce. W 65. minucie Królewscy cieszyli się po raz drugi. Natalia Borowska, po błędzie obrończyni i szybkim prowadzeniu piłki, precyzyjnie posłała ją do siatki obok interweniującej bramkarki.
Dobrą grę przypieczętowała w 77.minucie bezpośrednio z rzutu wolnego Aleksandra Kujawska, ustalając tym ostateczny wynik spotkania. W meczu miały szanse zaprezentować swoje umiejętności wszystkie zawodniczki z kadry meczowej.
Przed Królewskimi tydzień treningów, który zakończy sobotnią rywalizacją z Zamłyniem Radom na Stadionie Miejskim w Płocku o godzinie 10.
[button link=”https://www.youtube.com/watch?v=0AzuO2tGOko” size=”medium” target=”new” color=”red”]Skrót meczu MKS Pogoń Siedlce – KS Królewscy Płock[/button]REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU