REKLAMA

Kończy się czas na składanie wniosków o umorzenie składek ZUS

REKLAMA

Branżowa tarcza antykryzysowa umożliwia zwolnienie przedsiębiorców ze składek za okres od grudnia nawet do kwietnia. Firmy mają jeszcze czas na złożenie wniosku o umorzenie do końca czerwca.

Już tylko do 30 czerwca przedsiębiorcy mają czas na składanie wniosków o umorzenie składek do ZUS. Umorzenie przysługuje firmom, które zanotowały spadek przychodu o co najmniej 40 procent i zgłosiły się jako płatnicy składek w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych przed 1 listopada ubiegłego roku.

Firma, która ma obowiązek sama składać comiesięczne dokumenty rozliczeniowe, do wniosku musi dołączyć również te dokumenty za miesiące objęte zwolnieniem ze składek. Umorzenie dotyczy także składek już opłaconych – można wtedy uzyskać ich zwrot.

Najnowsza odsłona tarczy antykryzysowej obejmuje ponad 60 różnych branż, m.in. fryzjerów, kosmetyczki, sklepy, gastronomię, fitness i rozrywkę. Rodzaj przeważającej działalności gospodarczej sprawdza się na podstawie bazy REGON z końca marca tego roku. Od rodzaju działalności zależy to, z których miesięcy firma będzie zwolniona ze składek.Łączna kwota składek umorzonych od początku pandemii Covid-19 przez Oddział ZUS w Płocku wynosi 333,2 mln zł, z tego 26,8 mln zł to branżowe zwolnienia za okres od grudnia do kwietnia.

Przedsiębiorcy nadal mogą ubiegać się też o świadczenia postojowe w wysokości 2080 lub 1300 zł. Wnioski mogą składać w ZUS w czasie stanu epidemii, a także do trzech miesięcy po jego zakończeniu. Dotychczasowe wypłaty postojowego z Oddziału ZUS w Płocku wyniosły 115,6 mln zł.

Wnioski należy przesyłać przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Szczegółowe informacje o warunkach pomocy są na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU