REKLAMA

Kolejne podwyżki. Od stycznia więcej zapłacimy za basen

REKLAMA

– Od 1 stycznia zmienią się ceny za korzystanie z miejskich pływalni – informuje Miejski Zespół Obiektów Sportowych.

W związku ze zmianami cen, za pierwsze 60 minut korzystania z pływalni miejskiej „Podolanka” dorośli zapłacą 10 zł (wcześniej 8 zł), natomiast osoby uprawnione do zakupu biletu ulgowego (dzieci, uczniowie, studenci, emeryci) za pierwszą godzinę zapłacą 7 zł (wcześniej 6 zł).

PowiązaneTematy

Na pływalni miejskiej „Jagiellonka” pierwsze 60 minut będzie kosztować dorosłych 9 zł (wcześniej 7 zł), a posiadaczy ulgi 6 zł (wcześniej 5 zł).

Natomiast za wejście na pływalnię miejską przy Al. Kobylińskiego trzeba będzie zapłacić 7 zł (wcześniej 6 zł) w przypadku dorosłych i 4 zł w przypadku osób korzystających z ulg. Obecnie bilet ulgowy również kosztuje 4 zł, tak więc tutaj nie zaszły żadne zmiany.

Jak wyjaśnia MZOS: „Podwyżka cen za korzystanie z pływalni miejskich zarządzanych przez MZOS jest kontynuacją procesu mającego na celu dojście do cen rynkowych, które pozwolą na równoważenie kosztów utrzymania tych obiektów. Proces ten rozpoczął w maju i jest on efektem tego, że wcześniej przez 11 lat ceny biletów na pływalnie miejskie nie były podnoszone”.