REKLAMA

Kino Helios: Odwołujemy dzisiejszą premierę ze względu na zagrożenie

REKLAMA

Ze względu na otrzymaną informację o zagrożeniu bezpieczeństwa, Kino Helios, mieszczące się w Galerii Wisła zdecydowało o zamknięciu i wstrzymaniu sprzedaży biletów.

Jak poinformował Łukasz Kanigowski z Galerii Wisła, Kino Helios otrzymało informację o zagrożeniu bezpieczeństwa osób uczestniczących w dzisiejszej premierze filmowej.

– W związku z tym kino Helios podjęło decyzję o zamknięciu i wstrzymaniu sprzedaży biletów – wyjaśnia Łukasz Kanigowski. – Kino nie otrzymało informacji o podłożeniu ładunku wybuchowego – dodaje.

Jak zapewnia, dyrekcja centrum i ochrona w pełni współpracują z policją, w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim osobom przebywającym na terenie centrum.

Przypomnijmy, że dzisiaj, 28 lutego o godzinie 9 oficer dyżurny płockiej Komendy Policji otrzymał informację od pracownika kina w Galerii Wisła [znajduje się tam kino sieci Helios, należącej do Agory, wydawcy „Gazety Wyborczej”], że wpłynęła na skrzynkę e-mail wiadomość o zagrożeniu bezpieczeństwa osób, przebywających w kinie. Podobną informację otrzymało Kino Helios w Legionowie, gdzie ładunki miały wybuchnąć o godz. 12.30.Nie chodzi jednak prawdopodobnie o bombę, lecz o zagrożenie chemiczne. Jak podaje portal nowiny24.pl, wczoraj wieczorem do kin Helios w Rzeszowie, Przemyślu, Stalowej Woli oraz w Krośnie dotarł e-mail, że dziś mają być zdetonowane ładunki z niebezpieczną substancją chemiczną.

Aktualizacja

O godzinie 13.20 oficer prasowa płockiej policji Marta Lewandowska poinformowała nas, że policyjni pirotechnicy sprawdzili sale kinowe, w których nie znaleziono żadnych materiałów niebezpiecznych dla zdrowia i życia ludzkiego. Czynności policyjne zostały zakończone.

Galeria Wisła obstawiona policją. „Na miejsce skierowani są policyjni pirotechnicy” [ZDJĘCIA]

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU