REKLAMA

Galeria Wisła obstawiona policją. „Na miejsce skierowani są policyjni pirotechnicy” [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W piątek rano otrzymaliśmy informację od czytelnika, że w stronę Galerii Wisła w Płocku jadą służby. Obiekt został obstawiony samochodami policyjnymi. Co się dzieje?

– Wszystkie służby z Płocka pod Galerią Wisła – napisał do nas czytelnik 28 lutego około godz. 9.20. – Z całego miasta chyba jadą na Podolszyce – alarmował.

Zadzwoniliśmy do dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

– Służbą wiodącą w tej sprawie jest policja – poinformował nas dyżurny PSP w Płocku.

Więcej informacji pozyskaliśmy od płockiej policji.

– Po godzinie 9 oficer dyżurny płockiej Komendy Policji otrzymał informację od pracownika kina w Galerii Wisła [znajduje się tam kino sieci Helios, należącego do Agory, wydawcy „Gazety Wyborczej”], że wpłynęła na skrzynkę e-mail wiadomość o zagrożeniu bezpieczeństwa osób, przebywających w kinie na Osiedlu Podolszyce – powiedziała nam mł. asp. Krystyna Kowalska z płockiej policji. – Obecnie policjanci zabezpieczają miejsce, wstrzymana została sprzedaż biletów, a na miejsce skierowani zostali policyjni pirotechnicy – wyjaśniła.

Na tę chwilę nie została podjęta przez zarządcę budynku decyzja o ewakuacji.Wydaje się, że jest to zmasowana akcja. Jak poinformował portal toiowo.pl, kilka minut przed godz. 9 wpłynęła również informacja o zagrożeniu podłożenia bomby w legionowskim kinie Helios w Galerii Gondola. Tam także informację przekazano e-mailem, a zasugerowano w nim, że bomba ma wybuchnąć o godzinie 12.30.

Aktualizacja

O godzinie 13.20 oficer prasowa płockiej policji Marta Lewandowska poinformowała nas, że policyjni pirotechnicy sprawdzili sale kinowe, w których nie znaleziono żadnych materiałów niebezpiecznych dla zdrowia i życia ludzkiego. Czynności policyjne zostały zakończone.

Fot. PetroNews
Fot. PetroNews
Fot. PetroNews
Fot. PetroNews
Fot. PetroNews

AKTUALIZACJA

Kino Helios: Odwołujemy dzisiejszą premierę ze względu na zagrożenie

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 4

 1. Olga says:

  Co to w ogóle za zarządca ???? Chyba bezpieczeństwo ważniejsze a nie handel powinni ewakuować klientów i pracowników !
  Żenada !

  • X says:

   kasa musi się zgadzać… w ferie też była jakaś akcja na dolnym śląsku, ale jak potem pisali, to do wielu galerii dzwonili – byłem akurat i tylko z megafonów poleciało „kod 111” (wujek google stwierdził, że to kod bomby na lotnisku) dla pracowników, ale przez 15 minut jak tam byłem nie było ewakuacji, więc może to norma, że kasa ważniejsza. ciekawe czy do mostów i mazowi też wysłali mail?

   • Aj says:

    Napisane jest ze do kina helios w legionowie wyslano taki sam email :D

 2. ja says:

  nie jestem ekspertem ale czy nie powinni zarządzić ewakuacji obiektu??!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU