Kierowcy, myślenie nie boli!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pasażerowie narzekają na niepunktualność autobusów Komunikacji Miejskiej, tymczasem w wielu przypadkach winni są kierowcy, którzy bezmyślnie parkując, uniemożliwiają wyjazd lub wjazd autobusów.

Taki przypadek bezmyślności kierowców miał miejsce na przykład we wtorek w godz. 11.30-12.40. Wówczas kierowca opla astry zablokował wyjazd z pętli przy ul. Mazura. Spowodowało to 15-minutowe opóźnienia autobusu linii 26 oraz brak możliwości realizacji kursu autobusu  linii 22 z godz. 11.26.

Komunikacja Miejska zgłasza każdy taki przypadek na policję lub straż miejską, jednakże nie powoduje to refleksji u pozostałych kieorwców. Brak podstawowej kultury użytkowania dróg, która dotyczy przecież także parkowania, powoduje konkretne, wymierne straty (opóźnienia autobusów, wstrzymane kursy) oraz niezadowolenie pasażerów. Komunikacja Miejska na ich podstawie może dochodzić odszkodowania od osób, które w nieprzemyślany sposób wpłynęły na zmiany w rozkładach jazdy.

Płocka policja rozpoczęła już akcję upominania bezmyślnych kierowców (pisaliśmy o tym TUTAJ), jednakże świadomość niewielkich konsekwencji nadal skutecznie powstrzymuje niektórych kierujących od myślenia nie tylko o własnej wygodzie.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji