REKLAMA

Kierowco, teraz z Mostów skręcisz w lewo

REKLAMA

Wyjazd z wielopoziomowego parkingu przy Galerii Mosty długo dawał się kierowcom we znaki.  Jedyna możliwość skrętu w prawo powodowała częste łamanie przepisów i stwarzała zagrożenie dla pieszych. To się niedługo zmieni – jest zielone światło dla lewoskrętu.

PowiązaneTematy

Na zlecenie Urzędu Miasta Płocka został opracowany projekt zmiany stałej organizacji ruchu w tym rejonie miasta, w którym uwzględniony został wyjazd w lewo z galerii Mosty w kierunku ulicy Tysiąclecia. Zmiana projektu, polegająca między innymi na zmianie oznakowania poziomego (wymalowania pasów), powinna zostać wprowadzona przez Miejski Zarząd Dróg  najpóźniej do połowy czerwca i to w ramach trwających obecnie prac, związanych z odświeżaniem oznakowania poziomego na ulicach miasta.

Jak poinformował nas Pełnomocnik ds. Transportu Publicznego i Inżynierii Ruchu Drogowego, Jacek Ambroziak, zmiany nie spowodują znacznych utrudnień w ruchu drogowym w tamtym rejonie. – Nie są to zmiany inwazyjne, chodzi o korektę oznakowania poziomego i rozmieszczenie odpowiednich znaków drogowych – wyjaśnił.

Poniżej zamieszczamy plan, według którego przeprowadzone zostaną prace.

schematPrzypomnijmy, że problem lewoskrętu zgłoszony jeszcze 2011 roku, w trakcie wznoszenia Atrium „Mosty”. Wówczas problem w komunikacji zauważył Miejski Zarząd Dróg, który proponował utworzenie ronda jeszcze na wstępnym etapie budowy. Czemu nie udało się tej idei zrealizować? Podstawą do wydania negatywnej opinii były obowiązujące przepisy – m.in. Ustawa o drogach publicznych – stanowiące, iż nie buduje się rond na zjazdach do obiektów, tylko na skrzyżowaniach – rondo jest bowiem odmianą skrzyżowania skanalizowanego. W 2013 roku, w odpowiedzi na interpelację radnego Grzegorza Lewickiego, ratusz przyznawał, że to pomysł trafiony, a jego realizacja usprawniłaby ruch, jednak nie można go wprowadzić w życie. – Niewątpliwie proponowane rondo przy Atrium „Mosty” ułatwiłoby wjazdy do obu centrów handlowych, ale jego budowa byłaby wbrew obowiązującym przepisom – pisał wówczas wiceprezydent, Krzysztof Izmajłowicz.

Wydaje się, że po czterech latach znaleziono wreszcie rozwiązanie tego problemu.

[button href=”http://petronews.pl/rondo-przy-wyjezdzie-z-mostow-wbrew-przepisom/” align=”left”]Zobacz również: RONDO PRZY WYJEŹDZIE Z MOSTÓW? WBREW PRZEPISOM[/button]

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU