REKLAMA

Już niedługo orkiestra rozpocznie nowy sezon

REKLAMA

Nadchodzący sezon koncertowy Płockiej Orkiestry Symfonicznej zapowiada się niezwykle interesująco. Rozpocznie się koncertem karnawałowym w trzeci piątek nowego 2016 roku, dokładnie 15 stycznia.

Gwiazdą tego wieczoru będzie – Małgorzata Walewska jedna z najsłynniejszych polskich artystek operowych, diva nowojorskiej Metropolitan Opera i wybitna mezzosopranistka. W programie koncertu znajdą się słynne arie z oper G. Bizeta, G. Verdiego i C. Saint-Saënsa jak również przeboje z musicali. Tego dnia płockich muzyków poprowadzi dyrygent – Tomasz Tokarczyk.

PowiązaneTematy

Kolejne, pozostające w rozrywkowej atmosferze wydarzenie odbędzie się dwa tygodnie później. 29 stycznia będzie miał miejsce koncert „Muzyki Srebrnego Ekranu”. W programie tego wieczoru znajdą się melodie z filmów: „Mission Impossible”, „Terminator”, „Matrix” czy też „Gladiator”. Dodatkowo, będzie można posłuchać hitów Złotej Ery Big Bandu i Swing’u: „Moonlight Serenade”, „Sing, Sing, Sing”, „Pink Panther” oraz „Moon River”. POS dyrygował będzie – Krzysztof Dobosiewicz.

Z kolei już 5 lutego ucieszą się wszyscy, którym bliska jest twórczość Wolfganga Amadeusza Mozarta. Właśnie wtedy odbędzie się koncert duetu operowego sopranistki Katarzyny Trylnik i barytona Adama Kutnego, podczas którego zaprezentowany zostanie „Geniusz Mozarta”, czyli uwertury, arie i duety z oper „Wesele Figara”, „Cosi fan tutte”, „Czarodziejski flet”, i „Don Giovanni”. Tym razem POS wystąpi pod batutą – Jakuba Chrenowicza.

19 lutego „swój” wieczór, w związku z projektem artystycznym „Blues Symfonicznie” będą mieć natomiast miłośnicy bluesa. W towarzystwie POS zaprezentuje się laureatka „Szansy na Sukces” oraz półfinalistka III edycji „The Voice of Poland” – Marzena Ugorna, wraz z autorskim projektem: „Marzena Ugorna: Blues Symfonicznie”. Podczas koncertu usłyszymy utwory w zaskakujących aranżacjach Tomasza Filipczaka, który poprowadzi orkiestrę. Oprócz orkiestry swój koncert da również zespół Marzeny w składzie: Kamil Barański – fortepian, Tomasz Osiecki – gitara, Kacper Zasada – gitara basowa, Maciek Gołyźniak – perkusja, Marcelina Bednarska, Magdalena Janoszka, Marta Skiba – chórki.

Następne dwa koncerty pod tytułem: „Z batutą i Mocartem czyli Maciej Niesiołowski i Grupa Mocarta” odbędą się 4 marca. Pojawią się na nich fragmenty utworów Mozarta, Straussa, Griega, Ravela, Saint-Saënsa, Moniuszki oraz największe przeboje muzyki klasycznej w niecodziennych wersjach. Koncerty poprowadzi znany z programu „Z batutą i humorem” – Maciej Niesiołowski, który będzie dyrygować zarówno orkiestrą, jak i widownią, a dodatkowo sam zaprezentuje się jako instrumentalista.

18 marca w związku z „Classic is cool” płockiej publiczności przedstawiony zostanie kolejny Laureat XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina – Dmitry Shishkin. Pianista wykonana III Koncert fortepianowy d-moll, op. 30 Sergieja Rachmaninowa, a w drugiej części koncertu zabrzmi przepiękna suita Szeherezada Mikołaja Rimskiego-Korsakowa w wykonaniu POS pod batutą maestro – Pawła Przytockiego.

Na wszystkie zbliżające się koncerty, w kasie biletowej POS, można już zakupić karnety, dzięki którym w ogólnym rozrachunku zapłaci się mniej niż kupując pojedyncze wejściówki na każde z wydarzeń.

Zakupiony karnet to forma stałego biletu, który upoważniał będzie do wstępu na 6 wyżej wymienionych koncertów. Podczas jego zakupu istnieje możliwość wybrania sobie dogodnego miejsca na sali, które na stałe zostanie przypisane do danego karnetu i z którego korzystać będzie mogła jedna osoba.

Dlatego też spieszcie się, ponieważ ilość karnetów jest ograniczona. Bilet normalny, za miejsca w części głównej sali koncertowej, kosztuje 190 zł, natomiast za miejsca na balkonie i pod balkonem zapłacimy 170 zł. Karnet ulgowy przysługuje z kolei posiadaczom karty 3+.